| PsyhoChild a întrebat:

Cum imi pot face un accent in engleza?
Stiu majoritatea vocabularului uzual in limba engleza, dar singurul lucru care ma mananca este pronuntia cuvintelor, iar eu fiind rârâit pronunt unele cuvinte ca naiba.
Ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Uităte la filme și încearcă să imiți accentul actorilor. Dacă ai pe cineva care se pricepe, un englez sau american nativ dacă e posibil să te asculte și să te corecteze te va ajuta mult.

| NotNamed a răspuns:

Caută site.uri care iti ofera pronunția nativa a britanicilor si repeta fiecare cuvant in parte.

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Uita-te mult la filme in engleza fara traducere, si ai sa incepi sa te adaptezi cu accentul, sau vorbeste cu un prieten de incredere pe apel in engleza.