| CuTup3u a întrebat:

Am anul` acesta bac-ul si in caz ca nu o sa il iau o sa trebuiasca sa ma angajez undeva, si pentru a ma angaja intr-un loc bun m-am gandit ca trebuie sa stiu o limba straina, m-am gandit la limba engleza, voi ce ziceti?! Si as vrea si eu niste sfaturi cum sa o invat destul de repede si foarte usor, daca invat fiecare cuvant in parte o sa iese o mare prostie daca vreau sa formez propozitii. Ce imi recomandati sa fac, este posibil sa plec si in strainatate...
As vrea niste sfaturi din partea dumneavoastra daca se poate. Eu am o problema cu pronuntarea cuvintelor, daca le vad scrise undeva nu stiu cum se pronunta. Cum invat sa le pronunt corect?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Daca nu ai reusit pana cum sa inveti la scoala aceasta limba, este greu de acceptat ideea ca o vei invata singur de acum incolo.