| Joker3134 a întrebat:

Cum își dă seama un om daca are sifilis sau HIV? Din moment ce nu prezintă simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Daca te-ai culcat cu cine nu trebuie si ai suspiciuni, te duci la medic si ceri analize, altfel in prima faza nu simti, daca ai HIV o sa simti dar nu imediat, se slabeste puternic sistemul imunitar si vei face infectii si altele care nu vor mai trece.

Nu stai sa apara simptomele, te duci si faci analize in caz de suspiciuni, macar sa n-ai nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Nu ma refeream neaparat la tine, ziceam la general ca fiind orice om. Nu stiu daca te mai poti vindeca dupa 5 ani, poate da.

| Celcestietot a răspuns:

Își face analize?

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Te duci și îți faci analize.

| CodrutElian1990 a răspuns:

La sifilis sunt semne care apar pe partile moi: penis, vulva, buze. Ca un fel de eruptii.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Joker3134):

Nu prea, doar prin analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Analize de sânge.

Răspuns utilizator avertizat