| Olgeta a întrebat:

Cum poti depasi depresia?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Timpul ajuta sa depasesti tot amarul.

| memekiki a răspuns:

Draga mea. daca esti depresiva incearca sa gasesti mai intai motivul iar apoi o cale de rezolvare, e mai greu sati reamintesti prin ce ai trecut dar doar asa vei reusi, dupa ce gasesti cauza fi pozitiva, gandeste-te ca maine e o noua zi si cine stie poate soarele va decide sa dea o raita si pe strada tah, lasa timpul sa vindece ranile si nu incerca sa te mai gandesti, sti cum se spune apa curge pietrele raman, asa lasa si tuh depresia in trecut si lasa timpul sa curga>big grin

| Olgeta explică:

Multumesc mult pentr-u sfat, cred ca in curind se va limpezi si la mine totul. Un factor a depresiei este ca mereu sun singura, nu-mi pot gasi cu usurinta a doua persoana a inimii mele, dar sper ca cu timpul va aparea acea persoana in viata mea!