| luciana200972 a întrebat:

Cum poti fi sigura ca te inseala? si cum sa-i arati ca stii?

Răspuns Câştigător
| cineva_4576 a răspuns:

Buna, uite eu sunt intr-o problema similara, numai ca am aflat deja totul, mi-a zis el...
Cele mai clare semne despre care am citit si am si patit pe pielea mea ar fi :
-lipsitul repetat si nejustificat de acasa, adica el va gasi mereu o scuza dar la un moment dat deja e trasa de par;
-dezinteresul fata de tine, lipsa de romantism, pasiune, mai repede ti-ar da niste bani sa iti iei ceva si sa scape de gura ta...
-mult mai "receptiv" la greselile tale decat la partile bune
-recalcitrant
-eventual bea mai des, adica mult mai des si fara tine
Dar ce spun eu aici este din propria mea experienta, ai mare grija inainte sa acuzi deoarece pe unii ii poate deranja f rau si sa nu fie adevarat si de fapt sa raneasca.
-iti trebuie dovezi
Daca esti aproape sigura in inima ta eu te sfatuiesc sa cumperi un microfon spy micut si sa i-l instalezi in "masina" daca are, sau birou daca poti ca sa poti prinde conversatii...Si cand doarme uita-te in telefon:mesaje, poze, videoclipuri, clipuri audio si mai uitate si la rapoarte si trimise.
Eu sper din suflet sa te inseli si sa fie bine.
Cum ii arati? nu ii arati, ii spui ce ai descoperit (cand esti sigura)
O seara placuta!

4 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Nici atunci nu poti fii sigura daca zice el sau ea pentru ca poate vrea sa te faca gelos-a. Poti fii sigur-a numai daca o prinzi asupra faptului.Numai asa o poti arata ca stii daca il prinzi asupra faptului.In rest nu este despre ce sa vorbim.

| baru a răspuns:

Salut. Nu vei sti niciodata daca te insala iubitul sau iubita. Asta numai in cazul cand discutam despre o oarecare experienta. Dar, nu asta este problema ca sa-l prinzi. Eu pun problema altfel: Sa zicem ca esti sigura ca el umbla. Trebuie sa te gandesti daca vei mai vrea sa stai cu el. Ca daca-i spui, si aduci probe ca el umbla, te paraseste. Sau tu pe el. Si atunci, de cele mai multe ori, o femeie desteapta, lasa prietenul sau amantul sa mai mearga la alta, si dabia atunci va vedea daca alta poate sa-i ia locul. Asa ca una cald una rece. Pa

| Romancutza a răspuns:

Rezultatele studiilor privind infidelitatea partenerilor de viata sunt covarsitoare: unele afirma ca aproape 60% dintre barbati si-au inselat cel putin o data partenera si, tot conform studiilor, motivul nu este acela ca nu-si mai iubesc prietena/sotia, ci faptul ca nu pot rezista tentatiilor.
Daca nu mai esti ca la inceput, ai devenit indiferenta si cicalitoare, sansele de a fi inselata de partener cresc, insa chiar si atunci cand totul merge perfect, nu ai garantia ca nu te va insela.

Cunoscand cele mai frecvente semne care-ti arata ca e posibil ca partenerul sa te insele, poti preveni acest lucru sau iti poti salva relatia atat timp cat nu este prea tarziu si, bine-nteles, consideri ca merita sa-i mai acorzi o sansa. Daca partenerului tau i se potrivesc unele din urmatoarele semne, inseamna ca ai de ce sa intri la banuieli.

Nu mai vorbeste despre viitorul relatiei voastre; certuri despre pe cine invitati la nunta, despre faptul ca tu iti doresti un copil si el vrea doi, despre cum visati sa va amenajati dormitorul ori unde veti petrece revelionul… s-au dus de mult. Acum nu mai pomeneste nimic despre viitorul relatiei voastre, lucru sigur ca acesta este in incertitudine.

Te acuza pe tine ca il inseli; stii zicala "hot de hot se teme"? Cam asa functioneaza acest lucru: el te acuza pe tine ca-l inseli, ca in aceasta situatie nici prin gand sa nu-ti treaca ideea ca, de fapt, el te inseala. Fa insa diferenta intre aceste acuze, care ascund infidelitatea, si gelozie, care poate fi din prea multa dragoste, fara a fi vorba de o amanta.

Petrece mai mult timp cu "prietenii" decat cu tine; timpul vostru petrecut impreuna este din ce in ce mai limitat, ori este obosit dupa munca, ori are alte treburi, insa niciodata nu renunta la o iesire cu prietenii. Cum tu nu poti merge cu el, n-ai de unde sti exact cum stau lucrurile, mai ales ca la terase sau in club muzica este prea tare si, bine-nteles, nu-ti va putea raspunde la telefon.

Eternul telefon si, mai nou, calculator; suntem cu totii de acord ca mesajele din telefon sunt personale, ca messengerul si mailurilesunt private, la fel ca si conversatiile sale. Dar atunci cand se fereste de tine cand cineva il apeleaza, sterge mesajele imediat dupa ce le primeste si le citeste, raspunde la telefon din alta camera sau n-ai voie sa te apropii de el cand vorbeste cu cineva pe net, e clar ca incepe sa fie dubios.

Isi schimba brusc gusturile si comportamentul; fie ca este vorba de schimbarea preferintelor muzicale, a stilului vestimentar sau a faptul ca-ti face cadouri scumpe fara motiv, si acest lucru nu se intampla inainte, orice schimbare a comportamentului este determinata de un factor, si in acest caz poate fi vorba de o a treia persoana. In plus, daca nici nu a observat ca te-ai tuns, nu a remarcat noul rau machiaj sau bluza cea noua, sigur nu e de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa il urmaresti o zi. Spune-i direct ca sti. Nu merita sa pierzi prea mult timp cu cineva care insala sau sa incerci sa te razbuni.