| AlexxutzzaPurpleGirl a întrebat:

Cum sa fac sa scriu cu diacritice? Nu pe site-ul asta, in general, in word de exemplu, am ceva de scris si nu pot in niciun caz sa scriu fara diacritice, nu va fi primita lucrarea sad please help!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Control Panel->Regional and Language->Languages->Details->Selectezi Romana->add->ok.
Dupa care, cu rabdare, vezi pe tastatura, cam pe unde gasesti diacriticele. In general sunt in dreapta, tastele de langa Backspace \ Enter

3 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Poti schimba si din mers tastatura sa poti scrie cu diacritice ( ALT+SHIFT). Va arata asa :
[ ă
] î
\ â
; ş
' ţ

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Apeşi alt+shift şi apoi scrii cu diacritice. Dacă nu le instalezi cum ţi-a scris ardnaxur1961 şi îţi va apărea o căsuţă jos lângă ceas de unde îţi poţi schimba dicţionarul. Tastele le găseşti unde ţi-a scris ionut1980. Succes!

| Roberto di Roma a răspuns:

Dai la setari din windows dai la optiuni internationale si la taste si dai schimba tastele