| LovelyKitty2 a întrebat:

Cum scriu cu diacritice in word 2003? am incercat toate tipurile de scris si nu merge.
Funda:X:X:X

Răspuns Câştigător
| NeCunoscutul329 a răspuns:

Asta este o setare din Control Panel. Intri in control panel - Languages si adaugi limba romana si bifezi Language bar. Apoi o sa iti arate inbara de jos acolo unde arata ceasul iconita cu limbi. De acolo schimbi limba cand vrei tu.

2 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Cu metoda asta sigur o să reuşeşti să scrii cu diacritice: http://xux.ro/cum-scriu-cu-diacritice/

| unnene a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai in bara de jos limbile: engleza si romana. selecteaza romana. intra in word 2003 si scrie depinde ce tastatura ai daca e in romana iti apar literele cu tot cu diacrtitice si poti scrie din prima. daca ai tastatura in engleza trebuie sa selectezi limba romana si sa dai pe semnele de langa literele P, Lsi M daca apesi pe semnele cele trei de langa va aparea ă î â daca apesi pe cele de langa L va aparea ş ţ. semnele de langa M nu merg. Funda?