| Energy_Mircea_1990 a întrebat:

Cum se numeste persoana care verifica biletele din tren? big grin

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Controlor laughing cred...

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat de modest laughing Fii sigur pe tine mai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Sunt top 3 mi-am indeplinit dorinta vietii mele. Nu mai conteaza modestia.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Top 3 pe ziua de azi? =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Das

| KillMePlease a răspuns:

fiinţă umană se numeşte
o zi faină

| Never4ever a răspuns:

Controlor.

| Rainmaker a răspuns:

Orice tren de marfa sau de calatori trebuie sa fie deservit de cel putin 2 oameni, dintre care unul este mecanicul vehiculului feroviar motor.Cel de-al doilea se numeste "sef de tren".In cazul trenurilor de calatori, daca exista 2 persoane care controleaza biletele, unul este seful de tren si celalalt "conductorul de bilete".

| anonimaaa01 a răspuns:

Controlor,cred