| anonim_4396 a întrebat:

Cum sterg virusi cu avast

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

O sa-i stearga antivirusul, daca faci "scan". Daci click dreapta pe partitia care urmeaza sa fie scanata si faci scanarea ei. Antivirusul isi face singur treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Avastul ii gaseste singur si te anunta cand a gasit vreunul...iti apare o fereastra pe ecran si de acolo poti sa alegi ce faci cu fisierul virusat...si acolo dai "sterge" si gata! Bafta happy

minnie kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa-ti stearga daca o sa-i gaseasca. Am citit pe multe forumuri despre cum se plangeau oamenii ca avast nu e prea bun. Instaleaza avira ca am citit din experientele oamenilor ca e mult mai bun, ca detecteaza si sterge mult mai bine virusii. Si eu am avira si am observat ca a gasit virusi pe care eset smart security nu i-a observat cand am fost pe unele site-uri.