| Sts a întrebat:

Funda! Sal TpU imi puteti spune cum sa scap de virusi din pc? Am antivirusul "Avast" si imi spune ca a detectat ceva! .....Nu stiu ce sa fac. Imi puteti spune cum sa sterg virusi? (antivirusu-l e pe engleza, daca puteti sa imi spuneti cum m-ar ajuta! MS!)

Răspuns Câştigător
| razvyaga a răspuns:

Dai scan, lasa-l sa termine si apoi o sa iti apara o lista de virusi detectati de el. Vezi ca poate detecta si unele crack-uri sau foldere care nu au nimic.
Sau intri la Quarantine si dai Add. Si acolo iti alegi tu fisierul/folderul pe care il vrei sa il pui in carantina daca are virusi.

| Sts explică (pentru razvyaga):

Si se sterg doar virusi sau se da rr la tot pc-ul?

| razvyaga a răspuns (pentru Sts):

Pai daca ai fi facut cum ti-am spus ai fi aflat. Depinde de virus. In mod normal nu cere restart, dar mai cere cateodata.

4 răspunsuri:
| SeReNoo a răspuns:

Descarca asta : Iobit Advanced System Care with Antivirus 2013.
Instaleza-l si joaca-te putin cu el. Este un program minunat happy
Bafta!

| Henryk17 a răspuns:

Nu este bun avast, avira este bun pentru că cand scanezi dai la locatie unde este virusul şi îl ştergi.Dar vezi şi la avast tot aşa. FUNDĂ?