| Dismally a întrebat:

Daca ar fi sa te descrii folosind doar 3 cuvinte, care ar fi acestea? happy

69 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A mai fost intrebarea asta de asa de multe ori incat... cred ca mereu o sa dau raspunsuri diferite (ca le uit pe celelalte), dar daca ma tin de unele... probabil as fi nebun sau egoist.

Descrierile potrivite vin din exterior, dar pentru ca ar fi urat din partea mea sa nu raspund... de data asta sa zicem: ascultator, moral si... o rață.

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

A mai fost dar parerea pe care o ai despre tine se poate schimba in timp happy Descrierile din exterior pot fi si acelea subiective, conteaza pe cine intrebi si in ce context te-a cunoscut, de aceea este importanta si parerea ta despre tine...
Cum ai putea fi "o rață"? laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Da dar... parerea mea despre noi insine poate sa fie gresita, pentru ca nu ne vedem din exterior si din perspectiva celorlalti. Dar bine, ca putem si asta, doar ca este mai greu si nu am vrut sa sugerez asta sa nu para acel act de "egoism".

Revenind, pai rata este... calma, isi vede de treaba ei acolo pe rau in sus si in jos laughing (era dintr-o carte)

Dar tu, draga user al comunitatii TPU, care ar fi acele trei cuvinte?

| Catrice a răspuns:

Sexy,Smart,Genius.

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Asta este valabil si invers - parerea celorlalti poate fi gresite pentru ca nu te cunosc din interior si te judeca de multe ori dupa o singura actiune.
Este calma doar la exterior, pentru ca daca te-ai uita sub apa sa vezi cum da din picioare ti-ai schimba parerea big grin
Hmm, cred ca ar fi: calm, diferit si ciudat.

| Dismally explică (pentru Catrice):

Smart si Genius sunt cam tot una happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Awuu, pai acum si daca ne uitam in interior vedem cum sare sangele prin vene de il ia naiba. Dar ignorand aceste detalii laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

A... cred ca ai omis parti mult mai sugestive inainte.

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Deci exista doua pareri: cea vazuta din exterior - calmul si cea vazuta din interior - agitatia pentru a mentine acel calm aparent; care dintre cele doua ar putea fi adevarul sau descrierea corecta? big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Raspuns final: varianta c) radical din 2.

Da, toate sunt notiuni abstracte. Dar daca luam exemplul cuiva care crede ca face ce trebuie si se considera wow, cand in realitate nu este asa... clar, nu este asa. Asta este valabil si invers. Dar cam atat, problema rezolvata. Ne intoarcem la oile noastre big grin

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Eh doar subliniam esențialulhee hee

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da da uitasem sa zic cult,frumos,sexos,jmek, idolul tuturor, harem king, demon king, angels king, everyone kinghee hee

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Da... yaoi addicted, cearta addicted, vrajeala add...

| Dismally explică (pentru Catrice):

In cazul acesta merge big grin

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Yeee,am scăpat de interogatoriu big grin

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nah addicted to my wife happy

| Dismally explică (pentru Catrice):

Doar de data asta big grin

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Nuuuu di și iești raaaaaau crying daca scap, scap permanent.

| Drimmero a răspuns (pentru Dismally):

Drept dovada ca descrierea ii e gresita.

| Endoryus a răspuns:

Foarte de treaba

| Endoryus a răspuns (pentru Dismally):

Foarte gresit. Desptepti gasesti la orice colt, geniu e unul la generatie ( gen Einstein si altii ca el ).

| Dismally explică (pentru Endoryus):

Corect dar cand esti geniu se subintelege ca esti si destept big grin

| Dismally explică (pentru Endoryus):

Merge si asa, o calitate exprimata prin 3 cuvinte happy

| Dismally explică (pentru Catrice):

Nimeni nu scapa permanent, nu de mine laughing

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

crying
Eh,macar sunt mai sus de îmi iau partea.

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Nu comentez la asta happy

| SilentRain a răspuns:

Elodia,conserva,muzică

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Hai ca muzica mai inteleg, dar cu Elodia si conserva m-ai pierdut de tot laughing Explica-mi te rog big grin

| SilentRain a răspuns (pentru Dismally):

Conserva vine de la personalitatea mea big grin
Greu de deschis
Elodia ca sunt mai mereu dispăruta blushing

| Dismally explică (pentru SilentRain):

O conserva care dispare... complicata combinatie big grin La conserva, chiar daca este greu de deschis, cand vei gasi "cheita" o vei deschide permanent. dar daca dispare nu ai rezolvat nimic pentru ca vei ramane flamand si obosit dupa munca cu deschisul laughing