| Genevaaa a întrebat:

Daca vreau sa-mi iau incaltaminte online si imi masor talpa piciorului, ar trebui sa iau in considerare mai putin cu 1 cm decat zice? De exemplu o pereche masoara 25 cm. Daca si eu am 25 cm sunt buni sau iau altceva sa masoare 26?

1 răspuns:
| Jessica1235 a răspuns:

Cred că mai bine îi cumper cu exact câți cm ai, adică 25 cm, nu adauga în plus așa mult, eventual jumate de cm, oricum majoritatea încălțămintelor se lasă puțin. Eu întotdeauna îmi cumpăr pe mărimea mea, 37, nici mai mare nici mai mic, nu vreau să mă risc sa fie prea mare. Dacă îmi arată și în cm atunci verific ca să fiu sigura ca, corespunde mărimea cu cm.