| Superior a întrebat:

De ce Dacia nu scot si ei un super-car, poate am avea succes, zic si eu?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poti sa faci o superprajitura daca ai doar un foc din crengi uscate, un cutit si o furculita? happy Cam asa e si cu Dacia.

| LoveSleep a răspuns:

Degeaba scoate Africana o super-ciocolata, n-o s-o cumpere nimeni.

| OldSoul a răspuns:

Cei de la Dacia nu sunt in stare sa faca un lucru pana la capat.
Sau in totalitate nou.
Ma gandesc acum la Dusteruri, cand aud ce motorizare au ma ia rasul.
Cei de la Dacia daca ar fi sa scoata un super car probabil tot un motor de 1.4 de Logan i-ar pune.
Daca ar vrea sa aiba succes ar trebui sa inceapa sa faca si ei chestii complet noi.
In situatia actuala tot ce produc ei sunt niste masini pe care le folosesti cat au garantie si dupa iti cumperi alta.
Iar pe partea de aspect mie personal tot urate-mi par, nu vad nimic nou nici la Logan 2017, sunt doar cateva schimbari minore, nu e nimic sa zici "WOW, vreau un Logan".
Daca ar fi sa aiba succes eu as spune ca mai bine ar scoate un model, ceva de la 10-12.000 euro in sus, dar frate, macar sa ofere ceva nou de banii aia, sa fie ceva mai lat, mai lung, si mai sport, cu un interior complet nou, ceva lucrat de la 0 daca ar avea sa aiba succes.

| VibeTrix a răspuns:

Poate sunt prea puturosi si de aceea. E cam la fel ca Nokia. Au ramas in pana laughing

| Superior explică (pentru VibeTrix):

Totusi m-as bucura sa vad ceva care sa concureze cu Lamborghini,Pagani pe strazile din Dubai si sa fie munca Romaneasca. Pe langa asta,poate am mari si economia tarii,daca ar avea succes. Ideei,schite sunt multe si diverse,doar trebuie sa puna mana pe ciocan happy
Oricum, macar prin asta sa ne remarcam mai special ca tara, stii, spunea cineva "Asta e Romania, nu face prea multe".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi că s-ar intâmpla ceva dacă ar scoate Dacia un super car?
Oricum în alte țări sunt comercializate cu numele de Renault.
https://goo.gl/z4eAdA
https://goo.gl/ptTU0N
Dacia nu mai are legatură cu noi, a fost cumpărată de francezii de la Renault.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca tu stii mai bine decat ei... Ma mir cum de nu lucrezi la ei.

| immaBeast a răspuns:

Simplu! happy
Tu de ce nu ai o casa de 1 milion de euro? Pentru ca nu ai bani!
De ce nu are Dacia un super car? :O Ai ghicit! Pentru ca nu au bani sa investeasca in asa ceva.
Haha, mi-a placut " comparatia " ta, un Lamborghini trece lejer de 200.000 de mii de euro, sa mai zic si de Pagani?
Hai ca zic si de Pagani, pretul de inceput al unui Pagani Huayra incepe de la 850.000 de mii de euro si poate ajunge pana la 1.4 milioane de euro.
Acum te intreb pe tine, cat costa o Dacia?
Intelegi unde bat?
Spun ca Lamborghini si Pagani vand masini scumpe, de asta isi permit sa investeasca in masin de tip " super car ".
Parerea mea.

| Andreea213 a răspuns:

Nu au bani suficienti.