| intrebnupreamult44 a întrebat:

De ce dati vina 100% cum ca un psihopat e vinovat in totalitate de faptele lui? Trauma in sine l-a facut sa ajunga asa dar o sa vina astia cu societatea lor ca 'societate " ca nu stiu ce, cel mai bun exemplu (johnnny123 ) care o sa zica ca de fapt nu e asa, neavand nicio cunostinta legata de psihopatie.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are niciun sens ce scrii. Deci ce vrei sa intrebi

| intrebnupreamult44 explică (pentru suntserios):

Viata ta nu are sens, de ce ma freci la icre cu 1000 de raspunsuri cand tu esti plin de bani? du-te si fa altceva daca tot zici ca esti plin de bani, eu daca as avea banii aia ai tai multi care te lauzi ca ii ai eu nu as sta pe TPU sa le raspund la oameni precum " mauitlawrestling" care pune intrebari despre psihopatie.

| suntserios a răspuns (pentru intrebnupreamult44):

Plin de bani? Haha. Ce misto.
Ar fi o treabă.
Nu as fi treaz la 7 să mă apuc de munca la 8.

In rest intrebarile tale tot nu au sens.

| intrebnupreamult44 explică (pentru suntserios):

Pai de ce? eu am inteles ca nu banii ci munca aduce fericirea.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pentru ca este. Un psihopat gandeste logic vorbind, exact ca un om normal. Nu e dilimandros si fara constiinta. Singurul lui defect este ca nu are empatie deloc si ca nu simte niciodata remuscarile. Ai fi uimit sa afli ca majoritatea oamenilor cu functii de conducere, sunt de fapt psihopati. Tocmai pentru ca ei risca foarte multe lucruri fara sa apeleze la emotii. Deci orice fapta incriminatorie facuta de ei, este facuta cu buna stiinta si sunt constienti de riscurile pe care si le asuma. Si in constitutie scrie clar ca faptele penale facute cu buna stiinta, se pedepsesc conform legii.

| Javenttuyo a răspuns:

Pardon?
Societatea (trebuie să-l ajute), pe bolnav sau părinți?

Societatea - nu o să permită nimănuia să facă rău.Indiferent că este bolnav/sănătos, așa mai departe!