| Bianca_4346 a întrebat:

De ce e cerul albastru?
De ce ploua? De ce zambim? De ce apa stinge focul?
De ce suferim? De ce barbatii se uita la meci si femeile se uita in oglinda? De ce girafa are gatul asa de lung? Oare de ce caut eu raspunsurile acestor intrebari?

Răspuns Câştigător
| StarDust a răspuns:

Uneori .intrebari fara raspuns. alteori daca te uiti mai atenta gasesti raspunsurile in jur. acum am si eu o intrebare tongue de ce nu vad toti din aceeasi perspectiva lucrurile? dc unii sunt nepasatori?

hai ca am luat-o pe urma ta. De ce? tongue

29 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Daca ai tot felul de intrebari fara raspuns citeste cartea ''de ce nu cade soarele?"nu stiu sa zic de cine e scrisa pentru ca nu stiu momentan unde e cartea,...

| ViVi a răspuns:

Esti prea curios
mai bine sssssttttt si traiesteti viata fara amanuntelaughing

| Silvia a răspuns:

Ca sa mai omori plictiseala de care esti coplesit...Nup?batting eyelashes

| Bianca_4346 explică:

Closeyourlove:sunt fatalaughingda nu-i nimic...imi place raspunsul taulaughingwinking

| ViVi a răspuns:

Scz curioasa

| ViVi a răspuns:

Scz am scris la repezealasad

| Ruxy a răspuns:

Pentru ca esti om si ai o capacitate extraordinara: aceea de a gandi.
Stiu doar ca zambim atunci cand suntem multumiti sufleteste si suferim pentru ca avem inima irationala care de multe ori ne da batai de cap... La restul intrebarilor... poti gasi un raspuns stiintificwinking

| Bianca_4346 explică:

@closeyourlove..aaa..bn

| ubitzika a răspuns:

Esti asemanatoare cu melo asta:))
http://www.youtube.com/watch?v=MIjGPxXDc9g

| alle_1861 a răspuns:

Ca sa fie complementar cu portocaliul soarelui.
Ptc atunci plange Dumnezeu.
Ptc avem motive, si persoane care ne fac sa zambim.
Ptc este mai puternica, compozitia ei ii permite sa stinga focul.
Din diverse motive.
Ptc le place fotbalul, si poate nu au alceva de facut. Iar ele se uita in oglinda pentru a-si admira frumusetea.
Pt a ajunge la frunzele din copacii cei mai inalti, ca si alea trebuiesc mancate.
Pe asta chiar ca nu o stiu. laughing
Poate esti o alta victima a plictiseli. Raspunsul il vei gasi in sufletul tau. laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o varsta la care intrebarea "de ce?" apare frecvent. Nu e normal sa apara la tine fiindca deja poti scrie, deci sigur nu mai ai varsta aceea.

| dianka_4861 a răspuns:

Esti cam prea curioasa...si curiosii mor repede thinking cred parca asa era... of ce faced plictiseala din noi... te inteleg perfect si imi pun cateodata intrebarile astea... dc nu ne uitam si noi la meci?happy

| Bianca_4346 explică:

@lenqa0940:eu ma uit la meci cand e varmiu acasa sau fratemiu ca singura nu are nci un farmec... dar parca tot mai frumos e sa te uiti in oglind nuh? ca daca in oglinda se vede si meciu ...am rezolvat problema

| StarDust a răspuns:

Io fundita? sigur merit?hee hee multumesc :*

| Bianca_4346 explică:

@stardust...sigur ca meriti...deja o luasesi pe urma mea....bravoo...thumbs up ...semanaaaaamlaughing

| eek a răspuns:

Depinde ce fel de raspunsuri cauti...filozofice.simple?
ce pot sa spun e ca totul a fost lasat asa de dumnezeu. cerul albastru.ploaia.zambete.apa sa stinga focul.girafa cu gatl lung.si curiozitatea ta pentru raspunsurile la aceasta intrebaretongue

| eewan a răspuns:

Pentru ati face sufletul sa rada.winking

| Bianca_4346 explică:

eewan... ce frumos ai zis... m-ai impresionat./.happy

| unromandestept a răspuns:

Din albastru lacrimi curg, ce-au sters un zambet mut, ce-au stins a inimii arsura, ce se oglindea in a sufletului masura! Cu drag, mi a placut intrebarea

| Bianca_4346 explică:

Smileback...nu mai am cuvinte...de unde le scoateti mai?

| spiridush2012 a răspuns:

Pentru ca traiesti, de aia.

| pepenerosu a răspuns:

Vreau sa o contrazic pe alle. ploua pentru ca sunt aburi de apa deasupra care se tranforma in picuri de ploaie care ajunge pe pamant si apoi din nou se evapora si ajunge din nou "nori" si tot asahappy. plange Dumnezeu.8-). sau a fost doar o duma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti pot spune de ce cerul e albastru...pentru ca nici eu nu stiu, ploua pentru ca trebuie...ZAMBIM...zambim pentru ca cineva are grija ca noi sa zambim zilnic.sa ne inveseleasca viata si sa ne arate partea frumoasa a lucrurilor...de ce se ne uitam in oglinda? ca sa vedem cat de frumoase suntem astazi si sa fim sigure pe noi...girafa?!?!?!? asa a lasat-o doamne doamne... ultima intrebare
fiecare om are cate o intrebare sau mai multe la care vrea sa primeasca un raspuns

| TeoIonela a răspuns:

Auzi co, de unde cu si cu intrebarile astea pe tine? Ai baut apa dupa ...crmmmm...soareci? Atunci am si eu o intrebare pentru tine...DE CE ESTI FATA?laughing

rolling on the floor

| Orannginna a răspuns:

1. De fapt, nu'i chiar atat de albastru :d (doar de pe terra se vede asa)
2. Plang ingerii (hee hee )
3. De placere happy
4. Pt ca focul nu poate stinge apa laughing
5. E relativ...
6. Ia imagineaza'ti invers laughing
7. II place sa fie cu capu'n nori tongue
8. Esti doar curioasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dece ploua?, Pentruca ca pamantului ii sete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca toate ar fi la fel am muri de plictiseala.asa avem si noi dupa ce sa ne clatim ochii si hrani mintea. exporand ...sau traind unele stari sufletesti, unele frumoase altele mai putin frumoase. D-zeu ne-a dat detoate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca... fara suparare dar esti can nebuna daca pui astfel de intebari.