| Kiwibibilă a întrebat:

De ce elevii de a 8-a vor subiecte ușoare?
Gândiți-vă că dacă nivelul de dificultate e mic, atunci toata lumea va ști să facă și concurența va fi mai mare, daca se dă greu nici ceilalti nu vor lua note mari si vor scădea mediile.
Cred că oricât de ușor sau de greu ar fi tot aceeași concurență.
Ii mai auzeam pe cei care au dat examenul in 2015 vara trecuta cand au scazut mediile la licee ca "daca dadeam examenul anul asta as fi intrat la cutare clasa". Pai daca dadea examenul anul trecut ar fi luat mai putin si tot acolo ajungea.
Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

De acord - daca s-ar da note pe ochi frumosi si din mila pana si aici, examenele n-ar mai avea nici o valoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e dar atunci cand te intreaba cineva cat ai luat te simti prost sa zici o nota mica, indiferent de cum au fost subiectele, asa ca toti prefera sa fie subiectele usoare pentru ca da, "vanatori" de note.

| LoveSleep a răspuns:

Subiectele sunt ok, nici ușoare, nici grele.
La bac, sunt mulți care nici nu știu nici să dea un sinonim, la examenele din a 8-a probabil sunt unii care abia știu să scrie.