| SweetEscape a întrebat:

Vor scadea mediile de admitere in licee anul asta?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa creasca la ce subiecte banale au fost fata de acum 10 ani. Pai cata matematica trebuia sa stii acum 10 ani ca sa iei 10 si cata iti trebuie acum, e o gluma aceasta evaluarea nationala din ziua de azi.

| SweetEscape explică (pentru anonim_4396):

Subiecte banale?! Cel de la romana a fost cel mai greu din ultimii cativa ani, asta o zic toti, mai ales la subiectul controversat cu predicativa, la care iti scade din start 6 puncte...

| anonim_4396 a răspuns (pentru SweetEscape):

Pentru un amarat de subiect grila a fost cel mai greu examen la romana? Fata draga, uita-te pe subiectele de la romana de acum 10 ani si apoi comenteaza! Cei care spun ca a fost greu, ori sunt prosti, ori sunt si mai prosti! Iar la matematica nu mai zic. Evaluarea nationala de anul asta a fost o gluma de examen. Daca voi va vaitati cu asemenea subiecte atunci e clar cat de buna e generatia asta! Ne ducem dracu' la vale, in abis direct!

| Seraph_3236 a răspuns:

Eu cred ca o sa scada. Subiectele au fost cam la fel de grele ca cele de anul trecut. Diferenta sunt sigur ca a facut-o camerele. Acum nimeni nu s-a mai putut "inspira".