| AlexValentinn a întrebat:

De ce intrebarile puse de fete primesc mai multa atentie decat cele puse de baieti? De fapt stiu motivul dar vreau sa aud si parerile voastre.

13 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Poate avea mai multe motive. Ori sunt intrebari mai bune, mai interesante, ori nr intrebarilor dat de fete sunt mult mai multe.

| RAY a răspuns:

Pentru ca baieti in principu vor sa faca sex cu fata aia, ii raspunde apoi ii da mesaj sa iti mareasca sansele de reproducere

| Apokales a răspuns (pentru evenso):

Aha... sigur asta e.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Tot motivul ăla

| Apokales a răspuns:

Pentru ca pe langa sexul frumos, ele mai reprezinta si sexul inteligent, asa ca pun intrebari la care merita un raspuns. Si din nou, nu spun asta ca sa ma dau bine pe langa ele, desi...

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Apokales):

"Deși nu m-ar deranja să impresionez pe vreuna" happy

| Apokales a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Ce?! Le-ai vazut cum arata? Cu parul ala lung si stralucitor, pielea fina si delicata si vocea suava. Cine ar vrea asa ceva?

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Apokales):

Sufletul contează ( nu încerc să mă dau bine pe lângă ele, deși...).

| Apokales a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Asta a fost tipic feminin. Ai vazut Titanic de curand sau ce naiba? laughing

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Apokales):

Eu chiar cred asta

Dar cu riscul de a-mi pierde admiratoarele secrete de aici, Titanic e un film foarte slab, mediocru, m-a dezamăgit la ce așteptări aveam de la el, l-am văzut pentru prima oară recent, sau na, pur și simplu nu e pe gustul meu, pe modul meu de gândire, ah, îmi vine să-mi scriu gândurile și trăirile din timpul filmului având în vedere că mi-am schimbat total perspectiva despre crush(ea a plâns ca toate fetele, sau 99%), cu siguranță dacă îl vedeam cu ani în urmă priveam altfel lucrurile, gata mă opresc, deja am dat drumul la gânduri prea mult : ))

| Apokales a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Descarca-te! Este in regula. Eu am ras pe durata filmului. Am vazut prea multe meme-uri si referinte pentru Titanic, incat nu-si mai avea rostul. Drama se transformase intr-o comedie pentru mine. Aveam in cap doar meme-uri.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Apokales):

Uite acum nu mai pot, că mi-au venit și mie în cap glumele : ))

Fetele au întrebări mai interesante și concrete. Caută ori o soluție ori o înțelegere/mângâiere emoțională.
Băieții mai întreabă și de plictiseală, curiozitate. Fără scop (PRACTIC, imediat).