| anonima4all a întrebat:

De vreo 3 luni imi vine menstruatia in fiecare luna dar in zile diferite(mentionez ca am facut un test de sarcina acum 1-2 luni si n-am nimic) ce-ar putea fi? e normal asa?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstruatia e normal sa vina in zile diferite daca te referi la data, fiindca un ciclu menstrual dureaza in medie 28 de zile, ceea ce inseamna ca menstruatia nu-ti vine mereu pe aceeasi data. De asemenea ai putea sa ai un ciclu mai lung sau mai scurt si asta sa fie cauza. Important e sa-ti vina menstruatia regulat, adica la intervale egale. Daca nu e asa, du-te la ginecolog fiindca nu e normal. Nu inseamna ca e foarte grav, inseamna doar ca trebuie investigat.