| SilentRain a întrebat:

Dedica o poezie unui user de pe TPU, hai cu dedicațile tongue

8 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

"Nu te perde, nu te perde,
Dupa rosu vine verde"

Pentru userițele care pun intrebari stupide pe TPU daca sunt sanse sa ramana insarcinate, dupa ce au facut sex neprotejat.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Aș dedica eu, dar nu știu multe poezii.
Nu se potrivesc alea pe care le știu nimănui, așa că, sorry!
;(

| SilentRain explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Google poate sa fie prietenul tău!

| SilentRain explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Lui Klaus Iohannis

| CdeMetal a răspuns:

Nebun de alb de Adrian Paunescu, pentru o anumita domnisoara, nu una de pe TPU

| mentholinks a răspuns:

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii
Și nu ucid cu mintea tainele ce le-ntalnesc
În calea mea, în flori, în ochi, pe buze ori morminte
Lumina altora sugruma vraja nepatrunsului ascuns în adâncimi de intuneric
Dar eu, eu cu lumina mea sporesc a lumii taina
Si-ntocmai cum cu razele ei albe luna, nu micșorează, ci mărește taina noptii
Asa îmbogățesc și eu întunecata zare cu largi fiori de sfânt mister
Și tot ce-i neînțeles se schimba-n neînțelesuri și mai mari
Sub ochii mei,
Căci eu iubesc și flori și ochi și buze și morminte.
Cred ca am mai greșit pe ici pe colo, e o poezie de Lucian Blaga. Ți-o dedic ție, nu știu dacă se potrivește dar e singura pe care o știu pe de rost. Bine, mai știu una dar aia e compusa de mine când ma gândeam la cineva.

| Bacemi a răspuns:

Foaie verde trei prezervative, hai sa te xxx. Intai sa vad cine vrea, dupa fac preselectie.