| liviu011 a întrebat:

Despre ce sa vorbesti cu o fata?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Chestii obisnuite asa cum vorbesc persoanele calculate, gen: ce faci, cum esti, hai sa mergem undeva, etc., cand vei avea prietena poti discuta lucruri private.

| Bylok a răspuns:

Pai nu stiu... poate despre filme,muzica,familie, planuri de viitor, etc. Improvizeazawinking

| madyddd a răspuns:

Buna. cand incepi sa vorbesti cu ea, mereu sa incepi cu un zambet pe buze.
Fii relaxat; Stiu ca nu e usor mai ales ca nu faci asta des sau poate nu ai facut niciodata.Incearca sa te destinzi sa nu-ti pese de rezultat.
Foloseste-te de limbajul trupului sa creezi atractie.
Atinge-o. Contactul fizic cu orice persoana creaza sentimentul de siguranta. Atingeo pe brat, umar, in locuri non-sexuale. Fa-o sa se obisnuiasca cu tine.
Vorbeste tare sa te auda. Oamenii care vorbesc tare nu sperie lumea, cei care vorbesc incet sperie. Asa ca daca vorbesti incet, da volumul mai tare.
Probabil o sa-ti fie frica la inceput, o sa ai sentimenul ala.in care simti teama de respingere. DA-I CU INCREDERE INAINTE. Daca te refuza, nu-i nimic, ti-ai antrenat skill-ul, data viitoare o sa ai experienta necesara, de fiecare data inveti ceva. Imi aduc aminte primele mele abordari, ce emotii am avut, dar cu timpul, emotiile acelea sau transformat in incredere.Pentru inceput e important doar sa deschizi conversatia cu fata respectiva, doar iti place si vrei sa o cunosti. Dar nu o sa-i spui asta, ci ii arati indirect.

Poti sa deschizi coversatia :
-Cerand o parere: "Buna" (astepti sa raspunda) "Uite ma contraziceam cu prietenul meu…cine crezi ca?";"Stii unde este(un local, ceva, nu conteaza)?" "Tocmai mi-am cumparat pantofi astia, ce parere ai, am facut o alegere buna?"
Conteaza doar sa intri in vorba cu ea. FARA REPLICI DE AGATAT! sunt aiurea si nu te duc nicaieri, de asta nu trebuie sa para ca o agati ci ca ai dat peste ea (ca si cum ar fi destinul). poti vorbi despre • povesti prin care-ai trecut
• sentimente, relatii
• viata ta sau a ei (parinti, lucruri care au marcat-o, cel mai lucru care l-ai facut))
• impresii care le-ai avut si cum te-au schimbat
Si desigur cateva sfaturi:
• incepe cu povesti despre tine, in special daca-i timida si nu vorbeste
• fa povestile interactive.
• actiunea e mai putin importanta ca sentimentul care-l provoaca: aventura, suspans
• cand incepe o discutie poate e mai bine sa continui subiectul ei, fa-o sa-ti spuna lucruri cat mai intime si vei deveni mai mult pentru ea
• cand nu ai ce spune arata-i ceva si comenteaza, eventual readu-o la o poveste: vezi copacul ala, aveam unul asa la …
Comunica, socializeaza si neaparat … povesteste

Fii natural! Bafta.

| Vesa_Denis_2001 a răspuns (pentru madyddd):

Da cine vorbeste in viata reala sa vorbeste numa pa feisebuc

| Legionarul2000 a răspuns (pentru madyddd):

Raspunsul asta l am vazut pe diferite site uri asa ca lasa te ca e o prostie ce ai scris tu.

| Nicolenco_Alexandru_2002 a răspuns:

Fii cum esti, ca oricum te va iubi asa cum esti, dar nu cum te faci. Sincer fii pur si simplu un baiat nu mai mult