| Elseve12 a întrebat:

E adevărat ce crezi tu despre tine sau perspectiva altora despre tine e adevărată?

3 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Undeva pe la mijloc, dar depinde. Depinde cat de obiectiv esti cu tine si cat te bine pot sa vada anumite lucruri si unele persoane, fara sa exagereze prea mult.
De multe ori nu acceptam ce ne spun altii, cu toate ca este adevarat si preferam sa ne,, protejam'', negand totul.

| Madaxo97 a răspuns:

Singurul adevăr despre tine il deții doar tu, in niciun caz o persoana din exterior, care poate doar sa își dea cu părerea in functie de comportamentul tau. Dar adevărul despre tine doar tu il stii, tu stii ce e in sufletul tau nu altcineva

| Jessica1235 a răspuns:

Ambele. Deci, eu am o parare despre mie (fie că-i bună sau rea) și e aproximativ 100% așa deoarece eu mă cunosc cel mai bine, iar în acel moment acea părere o am despre mine, dar și părerea altora poate fi adevărată deoarece așa mă văd ei. De exemplu poate cu cineva sunt mai distantă iar acea persoană mă vede retrasă /închisă, cu altcineva sunt foarte deschisă iar acea persoană mă vede sociabilă etc