| Steregoi a întrebat:

Exista oameni lenesi cand inima nu sta deloc?

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Păi nici la mine nu stă dar sunt leneș. Mi-e lene și să mă dau jos din pat când văd că am uitat monitorul aprins și licăie becul în toată camera. Nu știu dacă e de lene sau de frica fantomelor după ce am văzut un film de groază. Eu am avut oricum întâmplări panarormale. Am experiență. Da e bine că nu mă simt singur știi.

| Steregoi explică (pentru T0T):

Cred ca ai inteles ca am vrut sa spun ca nu exista oameni lenesi din considerentul ca inima nu sta deloc nici la un asa zis "lenes". Am mai pus odata o intrebare: nu exista om sa nu gandeasca si asa zisii lenesi gandesc si academicienii care iau salarii mari si nu fac munca fizica. laughing

| T0T a răspuns (pentru Steregoi):

Și cu gânditul e o problemă.

| Steregoi explică (pentru T0T):

Chiar daca ganditul e neproductiv tot gandit este sau tot o munca este sau tot o activitate este. Un om si cand e in coma gandeste sau viseaza. Gandul este o actiune o fapta sau o activitate. Multi gandesc rau sau prost si iau bani multi pe acele ganduri eronate in folosul unora si in detrimentul altora in mod nedrept. Si fac si tiparirea acelor ganduri si fac si acte si documente chiar daca sunt eronate si nedrepte.

| T0T a răspuns (pentru Steregoi):

Păi când visezi nu faci un efort. Lenea implică efort.

| Steregoi explică (pentru T0T):

Da, aici ai dreptate visul nu este un efort pentru ca creierul sta mult mai relaxat. Dar cand apare un cosmar, mai sta creierul relaxat? Nu, pentru ca daca cosmarul este mai mare creierul reintra in activitatea normala si constienta si omul se trezeste ingrozit de ceea ce a visat. Vezi ca am modificat raspunsul anterior.

| T0T a răspuns (pentru Steregoi):

Nu prea am coșmare așa des