| iriszmatos a întrebat:

De ce unii oameni sunt foarte lenesi? De unde vine chestia asta?

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Din privilegiu că dacă le-ar fi foame ar uita de lene laughing

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu există "lene". Ceea ce percepem noi ca lene este un deficient psihic de motivatie rezultat in urma unor carente biologice. Anumiti factori medicali duc la slabirea organismului care nu mai are energie deci nici motivatie sa munceasca. Daca le-ai da oamenilor lenesi vitaminele si mineralele de care au nevoie, daca le-ai repara metabolismul si i-ai ajuta prin terapie sa-si vindece problemele psihologice n-ar mai fi "leneși"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E natura umana.
Toti vrem in zona de comfort