| MayaMaryM a întrebat:

Hei vreau si eu facultati de stat din Bucuresti cu profil interesant. Camin curat si taxa acceptabila. Multumesc.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fa-ma sa pricep: tu te duci la facultate ca sa stai intr-un camin decent? Adica, asta e criteriul principal?
Ce intelegi prin profil "interesant", in conditile in care, in Bucuresti, pot fi gasite peste 200 de profiluri diferite?
Macar da-ne si tu o idee cam in ce domeniu sa fie profilul ala. Sau spune cam ce meserie ti-ar placea sa faci, ca sa avem si noi o palida idee de reducere a optiunilor.
Cand iti alegi o facultate, criteriile si prioritatile ar cam fi:
-ce stiu cel mai bine;
-ce mi-ar placea sa fac o viata intreaga;
-ce domeniu imi da mai multe posibilitati de gasire a unui job.
Si, abia DUPA ce intri la facultate, incepi sa cauti un camin decent.

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Daca ne-ai da o sugestie despre ce-ti place ne-ar fi mai usor sa-ti raspundem. Dupa faptul ca mentionezi taxa pare ca te orientezi spre facultati particulare?