| Biutzzyy a întrebat:

Heyy! Mi-am luat de curând doi perusi,băiat și fata. Cum ii pot imblanzi? Încă nu am încercat sa bag mana în colivie sau asa, doar atunci când le-am pus un baton și o jucărie, am zis sa ii las sa se obișnuiască(ii am de 3 zile) dar atunci când pun mana pe colivie mai aproape de ei se sperie... dacă bag mana în colivie se sperie și zboară haotic. Ce pot sa fac? O sa le mai dau timp,bineînțeles. La cat timp as putea sa încep sa le dau drumul in casa? Îmi sunt foarte dragi, petrec foarte mult timp cu ei, le vorbesc mereu. Dar na, sfaturi?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Gasesti mai jos destule videoclipuri ale persoanelor care au reusit sa se imprieteneasca cu perusii lor:

https://www.youtube.com/results?search_query=cum+imblanzesti+perusii

Succes.