| alexralu34 a întrebat:

Imi puteti da niste idei despre proiecte la biologie despre animale(clasa aVI-a)?

Răspuns Câştigător
| biscuiteletau a răspuns:

Pwai si eu am avut de facut un proiect la bio. Eu a trebuit sa fac despre un animal [ caine, pisica, papagal ] care trebuia urmarit cateva zile [ cam o saptamana ] si sa scriem despre el :
- descrierea animalului [ nume, varsta, clasa din care face parte ]
- alcatuirea corpului
- hranirea [ din ce ai urmarit sa scrii ce mananca si cantitatile in fiecare zi ]
- comportamentul
- modul de inmultire
- animale inrudite
- importanta aniumalului
- dusmanii animalului
- daca vrei si o poza cu animalul respectiv
Sper ca te-am ajutat. Bafta la proiect. happy Daca vrei sa stii proiectul meu [ am luat 10 happy ] poti sa-mi dai add beautifulove.gabbytza12 sau constantin_georgeta2001. :*