| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp ajunge un produs comandat de pe altex?

Răspuns Câştigător
| Santo2190 a răspuns:

Livrarea comenzilor in Bucuresti

- modalitate de plata card credit/debit - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 149.9 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 149.9 lei se percepe o taxa de transport de 10 lei.
- modalitate de plata virament bancar - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 149.9 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 149.9 lei se percepe o taxa de transport de 10 lei.
- modalitate de plata numerar - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 149.9 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 149.9 lei se percepe o taxa de transport de 10 lei.

Livrarea comenzilor pe teritoriul Romaniei

- modalitate de plata card credit/debit - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 149.9 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 149.9 lei se percepe o taxa de transport de 10 lei.
- modalitate de plata virament bancar - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 149.9 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 149.9 lei se percepe o taxa de transport de 10 lei.
- modalitate de plata numerar - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 149.9 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 149.9 lei se percepe o taxa de transport de 10 lei.

Durata de livrare

Termenul de livrare este de 24-48 ore de la confirmarea comenzii – Vezi http://altex.ro/termeni-si-conditii punctul 5.5.

Procesarea comenzilor in perioada sarbatorilor

In perioada sarbatorilor de Paste, de iarna, a evenimentului Black Friday, precum si pe toata durata altor campanii ale companiei, procesarea unei comenzi precum si livrarea acesteia poate dura intre 7-10 zile lucratoare.
Iti las aici un link daca ai nevoie de informatii suplimentare: http://altex.ro/termeni-si-conditii-livrare/

3 răspunsuri:
| Iceflower100 a răspuns:

Frumos raspunsul castigator, dar hai sa vi-l spun eu pe cel real pentru o livrare in ianuarie 2021.
Faca comanda - pe formularul de comanda apare livrare in 1-2 zile. OK. Fac comanda (marti), o achit anticipat iar in a doua zi cand vad ca nu soseste dau telefon, era intr-o zi de joi. Mi se spune ca va veni maine, adica vineri. Vineri primesc telefon ca va veni luni. Luni primesc mesaj ca e in drum, OK... bucurie. Pe la ora 11:30 sun la numarul primit. Mi de spune ca ajunde in 30 min. iar la ora 13:00 primesc iar telefon ca va sosi in 30 de min. Asa ca tin pumnii stransi ca sa fie repectat termenul. In concluzie in cel mai fericit caz 6 zile. mentionez ca nu e perioada de sarbatori sau black friday.

| comisarulX a răspuns (pentru Iceflower100):

Aceiasi problema Data comenzii: 11.01. 2021, nici dupa doua zile nu a fost facturata... varza.

| Iceflower100 a răspuns (pentru comisarulX):

Continuare la postarea de mai sus.
Ora 13:45 a sosit comanda. Conceptul "pana la usa ta" se traduce pana la usa masinii curierului aflata in fata blocului. Ambalaj deteriorat la produs. Daca nu imi doream foarte mult hota comandata as fi respins comanda. Atitudine sfidatoare a curierului Altex. Cred ca cei de la Altex se bazeaza prea mult pe preturile care ce-i drept sunt acceptabile. Dar oare cat le va mai merge?