| Golyat18 a întrebat:

In cazul in care ne-ar ocupa rusii s-ar gasi rebeli romani care sa lupte (precum fac talibanii in Afganistan) sau ne-am supune rusilor?
Am avea pentru ce lupta? Talibanii lupta pentru Alah noi pentru ce am putea lupta?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca noi majoritatea daca ar fi sa umeze un razboi am cam pleca de prin Romania ne-am lua bagaju familia si am pleca "faca ce vor cat timp nu ma fecteaza sau ating pe mine"

4 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Sa nu fim subjugati

| PainTech a răspuns:

Chiar crezi ca un popor care a gustat din democratie mai poate fi subjugat?

,, Viata-n libertate ori moarte striga toti"

| Golyat18 explică (pentru PainTech):

Du-te ba! Tu crezi ca rusii vin cu ce o venit Ceausescu?
Pai nu, dar e vorba de patriotism ceea ce nu mai e in zilele noastre ca daca ar fi s-ar misca acum ceva...

| Golyat18 explică (pentru Freya1):

Corect suntem niste lasi.
"Caramida e pentru zidit nu pentru dat cu ea in piept"-Alex 23:05