| anonim_4396 a întrebat:

In societatea americana femeile sunt subjugate in secret de barbatii rai si sexisti si trebuie sa fii ori spalata pe creier, ori urata ca sa fii altceva decat o feminista care uraste sexul masculin. Iar barbatii si si femeile trebuie sa traiasca izolati ca sa fie implinti.
Cam cu asta ar trebui sa ramana fetitele de 8 ani dupa ce vad Barbie. Credeti ca e un mesaj bun si cu vreo legatura cu realitatea?
Cum vi s-a parut filmul?

33 răspunsuri:
| Xexexexexer a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule, ai venit ai facut crize, ti-am raspuns la crize cu argumente si imi raspunzi inapoi cu nimic laughing ai probleme, sincer.

| Xexexexexer a răspuns (pentru dullcat):

Partea amuzanta la tipii astia care-s cu feminismul extremist in gura toata ziua e ca nu au avut in viata lor contact cu extremiste reale, numesc extremism orice da dreptate femeii si nu barbatului. Feministele extremiste sunt rare si sustin lucruri cu adevarat extreme pe care nici nu si le pot imagina ei, nu slang-uri de pe internet, dar asa e cand barbateii astia cu dinti de lapte isi iau informatiile despre lume de pe reddit, traiesc intr-o bula a paranoiei din motive stupide, infime, penibile. Daca ar discuta cu 2 feministe extremiste ar pupa picioarele feministelor Barbie, care sunt 100% liberale, dar el nu intelege oricum politica de ABC si nu realizeaza ca feminismul extremist e mai aproape de converservatorism si e impotriva celui liberal.

| InAfaraTiparelor a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi suna a woke culture cu propaganda ieftina expirata, un alt gen de "pop culture"(movie culture in acest context) care este dezgustat de multi si se promoveaza in continuu. Nu l-as vedea, din cele spuse.