| chiftelutacrocanta a întrebat:

Lumea e rea sau lumea se teme? Cand esti american si intri la un sirian in curte nu se teme el ca nu cumva sa il ucizi,si de aceea se uita rautacios la tine si scoate pistolul? Tu la randul tau te temi de el,de aceea se teme si el de tine si asa se creaza dusmania intre voi,nu? Sirianul crede ca americanul vrea sa il ucida si americanul crede ca sirianul vrea sa il ucida. Daca oamenii nu s-ar mai teme atat de mult unul de celalalt si nu s-ar mai respinge atat de mult intre ei, atunci nu ar fi mai multa prietenie intre ei?

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Adevarat. Intrebarea e ce cauta americanl la sirian in curte. Tu cum ai reactiona daca ar intra un american la tine in curte? Dar daca ar pune un prieten la conducerea tarii, care sa tit ia toate bogatiile? Si mai parsiv, a?