| lifeistough a întrebat:

Mancare internationala sau traditionala?

16 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

Eu o prefer pe cea internationala.

Răspuns utilizator avertizat
| alex:) a răspuns:

Cam amandoua:d

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Pfff. e greu.As opta insa pentru cea traditionala.Insa nu as lasa-o nici pe cea internationala.Mai ales cea a italienilorlaughingpaa

| motanelul a răspuns:

Nu sunt prea pretentios, si internationala si traditionala.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ambelelove struck

| andreea7520 a răspuns:

Tradiţionalăhee hee

| LoveForShania a răspuns:

Ambelebig grin 80% Internationala. 20%Traditionala
Imi plac cele traditionale (unele) ::: sarmale. dar nu imi plac :: cu morcovi, oua fierte umplute si nu mai stiu eu ce:-P
Internationala imi place mai mult :: McDonald`s. love struck:Xlove struck:Xlove struck:Xlove struck:XPizzalove struck:X:X:X, Paninni sau cum se scrie:-P Shaorma. :Xlove strucklove struck

| catthshshshs a răspuns:

Traditionalawinking

lolita
| lolita a răspuns:

Mancarea traditionala este cea mai buna din lume dar din pacate contine grasime, prajeli etc care nu sunt tocmai bune pentru organism. eu cel putin o data pe saptamna mananc mancare romanesca in rest obtez pentru o manacare mai sanatoasa.

| Deea a răspuns:

Pai sincer...nu pot sa uit niciodata gustul si mirosul sarmalutelor facute de mama acasa :X
Dar si mancarea internationala e super mai ales ca poti incerca si ceva nouhappy
deci cred ca amandoua

Stefan
| Stefan a răspuns:

Traditionala.

| Razvan a răspuns:

Traditionala si la ocazii speciale internationalawinking

mira
| mira a răspuns:

Peste trei sferturi din mancarurile noastre au o raspandire internationala.Preparate precum chiftelele, sarmalele, snitelele, cartofii prajiti, piureul, pilaful, tocana figureaza in bucatariile multor popoare, uneori sub o alta denumire.Este greu de stabilit linia de demarcatie intre traditional si international. Bucataria depinde de de specificul agriculturii unei tari, de posibilitatile de vanat si pescuit. Urmeaza apoi imprumuturile si influentele.

| Sara2 a răspuns:

De exemplu sarmalele sunt internationale au specific turcia

Răspuns utilizator avertizat