| anonim_4396 a întrebat:

Restaurante cu mancare traditionala romaneasca in Bucuresti

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Sunt destule in Bucuresti, chiar prea multe ex la mama, city grill, hanul ancutei, jaristea etc. off topic nu m-am putut abtine sa nu rad cand am citit "violeta's vintage kitchen-mancare facuta de bunica" laughing grozav nume pentru un traditional "bistro" romanesc laughing

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Este violeta's vintage kitchen, un bistro gandit pentru pauza de pranz, cu mancare gen "facuta de bunica"-paine pe vatra, dulceata, sarmale etc. E pe Batistei, tel pentru rezervari: 021 310 0681. Mai e Mandala, unde se mananca sanatos, vegetarian, dar nu as spune ca traditional=sanatos, asa ca nu e ceea ce cauti. Si mai e un restaurant prin gara de nord, dar cred ca are si alte locatii, se numeste La mama. Nu am intrat niciodata, dar dupa nume, banuiesc ca te poti astepta la ceva traditional. Si mai e Carul cu bere, unde am inteles ca se mananca romaneste. Dar nu am testat.

| MihaiA a răspuns:

La Pechea, La Birlic, La Mama... vezi www.afterhours.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Taverna lui Romeo undeva prin Politehnica: www. tavernaluiromeo. Mancare buna si la pret ok.

| carmen2011 a răspuns:

La piciorul porcului este unul dintre cele mai bune restaurante cu mancare traditionala romaneasca (mie mi se pare cel mai bun :P) http://www.lapiciorulporcului.ro/index.html