| KLapeman a întrebat:

Maneaua a aparut prin anul 1994.Adepti acestui cult se numesc manelisti sau cocalari.Aceste creaturi se pot deosebi prin stilul vestimentar.Masculul poarta in cel mai rau caz un tricou roz pe care scrie italiano gigollo iar femela poarta lucruri mini, mulate iar suncile acesteia atarna printre "haine". Acum aceasta specie(manelisti, manelari) este foarte raspandita in Romania(2 sau 3 manelisti pe metru patrat) ei prezentand o inteligenta minima au tendinta sa atace celelalte culturi(punk, rap, etc)...eu cred ca e adevarata chestia asta... voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| chrystyna a răspuns:

E foarte adevarat ce spui.Si trist in acelasi timp.Plus ca mai sunt si persoane care se imbraca normal si spun ca ei nu asculta manele, etc si tel lor e plin cu astfel de "simfonii". Sunt o dezamagire pentru specia umana.Imi pare cel mai rau ca e aparuta la noi.As vrea sa plece toti in Antartica si acolo sa ramana cu tot cu manea.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In primul rand tu nici nu erai nascut cand a aparut maneaua(anii 80)numai ca denumirea i-a venit mai tarziu.Si nu este adevarat ca ataca.Are priza la un anumit segment de populatie mult mai mare decat punk, rap etc.

| JustMe a răspuns:

Eu sunt de acordlaughing

| Xtina_8376 a răspuns:

Darrio te anunt cu parere de rau ca si tu faci parte din specia "manelisti-cocalari" straight face dupa argumentul pro-manele pe care l'ai datwinking

| KLapeman explică:

Hei darrio2007 are priza mai mare in romania...pentru ca e plina de rromi, si nu cred ca afara ar avea acelasi succes ca in Romania.

| ruxandraf a răspuns:

Inca nu pot sa inteleg de ce oare le plac lor manelele. Daca nu ar fi chestia cu inteligenta minima care o face pe persoana dezagreabila, nu as avea prea multe in potriva. big grin

| ionutzz1994 a răspuns:

Tare frate asta cu manelisti, cocalari si pitzipoance(Buothhh)laughinglaughinglaughinglaughing. Funda?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nota 10 pentru definitie, despre manele si manelisti nu am ce sa zic isi fac reclama singuri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CAnd aveam 5 ani am fost manelist... urata perioada. acum nici sa nu o aud ca vars.ROCK,HIP-HOP,RaP RULZZ.defeapt toate in afara de manele

Întrebări similare