| RAY a întrebat:

Merita sa cumpar un laptop de gaming?

http://www.altex.ro/......free-dos-1

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un laptop de gaming costa de la 5000 lei in sus... Un laptop bun de gaming costa in jur de 10000 lei. Nimeni nu ar trebui sa-si laptop pentru gaming, oricum, si asta pentru ca laptopul de gaming contrazice ideea de laptop. Laptopurile de gaming sunt grele, inconfortabile la folosire si trebuie conectate la curent in sesiunile de jocuri. Adica exact inversul notiunii de mobilitate si lejeritate pe care il presupune un laptop. Faptul ca si costa dublu fata de un desktop care ofera aceleasi performante si se incalzesc ca niste calorifere, din nou, nu e un plus in favoarea lor. Sfatul meu: daca vrei gaming, ia-ti desktop. Daca vrei mobilitate ia-ti un laptop subtire si usor.

14 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

15'6 display? Vrei sa iti strici ochii? ia-l pe asta si ii pui si un ssd http://www.pcgarage.ro/......4gb-black/

| RAY explică (pentru GdX):

E scump man e 4000 de ron, traiesc in Romania nu in Germania, eu nici nu prea am nevoie de nu stiu ce laptop ocazional poate ma voi juca un joc ceva da am gasit asta la 3000 de ron

http://www.altex.ro/......b-free-dos

| GdX a răspuns (pentru RAY):

Ce subtirel este. E bunicel, daca te superi mai bagi niste rami pe el. Are place de retea 1gb. E ok, daca spui ca vrei ceva ocazional etc. Tu stii la ce il folosesti. Si e usor 2.3kg in comparatie cu 6 ale unui rog laughing

| RAY explică (pentru GdX):

Sti ce ma atrage mai mult? ecranul lui full hd ips, hardul e jalnic 5400 rpm stiu, trebuie sa il duc la depanero sa i bage un ssd, pana acum am vrut sa cumpar Lenovo idea pad y 700 ca a costat 3300 de ron acum costa 4100 ron prea mult

| GdX a răspuns (pentru RAY):

Daca are slot de unca un hard merita sa ii pui ssd, dar daca vrei sa inlocuiesti hdd-ul cu ssd nu iti recomand. SSD-ul este in special pentru windows. Asa pentru filme jocuri nu ai nevoie, iti ajunge si un HDD de 5400 rpm pentru ca o data pornit jocul, filmul este incarcat in ram si de acolo pleaca mai departe. O sa le reduca de black friday si de craciun mult. Eu am prin oferta la resigilate la eMAG si am luat cu 4000 laptopul, ca altfel era 5500 resigilat si 7000 nou, am avut si un voucher de 20% reducere la resigilate. Nu te grabi, ca de craciun apar oferte destule.

| RAY explică (pentru GdX):

Pana de craciun ce fac? eu il vreau maxim pana saptamana viitoare de doua luni tot adun banii pentru el mam cam saturat sincer

| RAY explică (pentru GdX):

Nici in oferte nu cred tot am asteptt oferta pentru Samsung a5 si vrajeala ba il reduceau ba il scumpeau

| GdX a răspuns (pentru RAY):

Atunci cumpara-l pe ala acum, daca ti s-a luat de asteptat. Te linistesti.

| RAY explică (pentru GdX):

Smecheri de la altex au scumpit Lenovo 700 cu 700 de ron

| RAY explică (pentru GdX):

O sa ma doara ochii daca e de 15, 6?

| GdX a răspuns (pentru RAY):

Am avut de 15, 6 sincer mi se pare mic. Greu de utilizat timp indelungat. Depinde si cum esti invatat. Ce folosesti acum. Dar daca treci de la un monitor mare la unul mic iti va fi greu.

| RAY explică (pentru GdX):

Acum am un monitor de 18 ca folosesc desktop

| GdX a răspuns (pentru RAY):

O sa plangi la 15, 6 atunci. Dar poti conecta monitorul la laptop si un kit tastatura mouse wireless.

| RAY explică (pentru GdX):

Din pacate nu am hdmi la monitor dar am vga