| MeisterSchnitzel a întrebat:

Nu credeți că ar fi cazul să reintroducem art. 200, Cod Penal 1968?

52 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce? Că ești tu un habotnic religios total nesigur pe sexualitatea ta?

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

''total nesigur pe sexualitatea ta? '' ce a vrut sa insemne asta?

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Homofobii aia înrăiți sunt așa pentru că au ceva tendințe ascunse și dacă neaga totul cred că e mai ok așa și pentru ei.

| MeisterSchnitzel explică (pentru Lupică27):

E o vorbă pe care o aruncă unii în vânt ca să se simtă inteligenți, au impresia că sunt un fel de Freud și că te-au demascat psihologic.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

@suntserios Serios? teoria asta e la fel ca a Erikei care a afirmat ca majoritatea barbatilor sunt de **** si ca doar tasu si cativa prieteni de-ai ei sunt misto.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Foarte serios.
Altfel nu vad de ce ar fi deranjați.
Tu poți avea ce opinie vrei. Nu prea îmi pasă.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

E o diferenta sa te deranjeze aia homo si sa te deranjeze propagandele cu homo, nu cred ca e cineva deranjat in mod direct de ei.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Cum nu. Uite la asta care vrea sa ii bage la închisoare.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Iar aia care sunt deranjați de propaganda e clar că le e frica sa nu ii ajungă și pe ei idea și să le placă.

| mODIN a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Vai ce-mi displac ideile astea...

Adica daca ma impotrivesc pedofiliei inseamnca ca de fapt imi plac copiii?
Daca ma impotrivesc saraciei inseamna ca de fapt vreau sa fiu sarac?
Daca ma impotrivesc PSD-ului inseamnca ca de fapt sunt pesedist?

Repeta si astia ce-au auzit de la altii, si aplica conceptele doar cand le sustine propriul punct de vedere laughing

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

@suntserios n-ai cum sa ''ajungi sa-ti placa'' ca nu e un fel de mancare sau o bautura, atractia sexuala nu e o decizie, e biologica treaba, chiar vrei sa dezbatem chestii logice bazate pe biologie?

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Negarea atracției sexuale poate fi o decizie.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Hai ca o sucesti ca la Ploiesti, eu ziceam ca nu poti decide sa iti placa barbatii daca hormonii tai dicteaza altceva.
Dar da, poate sa iti placa o femeie si tu sa nu recunosti, sa minti in legatura cu asta.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Nu ai înțeles nimic.
Poți să ai atracții homosexuale și să le reprimi din motive evidente de blamare a societății. Și ajungi sa ii urăști pe cei care au curajul sa nu își reprime aceste atracții. Ai prins ideea acum?

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Si tu crezi ca toti care nu agreaza homosexualii sunt homo? i-ai verificat tu pe toti?

| siriusblack98 a răspuns:

Ar fi cazul dar strabunicul Biden si sora America ne-ar da una peste bot iar noi ca niste catelusi cuminti ai Americii de la 89' incoace ce suntem, am pune capul jos. Lumea nu doreste sa accepte ca relatiile sexuale cu persoane de acelasi sex inseamna boala psihica, la fel ca restul de bullshit gen nonbinary sau ce alte inventii americanesti au fost inventate in ultimii ani. Dar stii cum se spune, un nebun nu isi da seama ca este nebun, la fel si in cazul prostilor iar la noi e plin de ambele categorii. O alta necesitate ar fi reintroducerea pedepsei capitale dar again, ne-am atrage sanctiuni pe care nu vrem sa ni le asumam.

| wildthing a răspuns:

De ce? Fiecare sa si-o traga cu cine vrea. Atat vreme cat nu este o forma de abuz la mijloc, de ce ar trebui interzis? Daca unu' vrea sa si-o ia in coor, oricat de scarbos si degradant mi se pare mie, nu e normal sa am eu dreptul sa-i interzic sa faca asta.
Ceea ce mi se pare periculos insa, este prozelitismul, propaganda, expunerea copiilor la acest fenomen, indoctrinarea, pervertirea si inducerea in mintea lor a ideii ca a te foote in coor e "cool" sau ceva.

| mODIN a răspuns (pentru wildthing):

Perfect de acord. Tineti viata privata in privat! Daca nu vreti ca restul lumii sa va judece pentru ce faceti in dormitor, nu mutati nici dormitorul in vazul lumii, sa va vada toti!

| mODIN a răspuns:

Nu în forma originala. Lasă-i pe oameni să facă ce vor, cat nu-i vede nimeni, cu un accent puternic pe 'cat nu-i vede nimeni'! Mi-ar placea, in schimb, sa interzicem expunerea lor în public sub orice forma.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru mODIN):

Nu se expun oricum. Nu am vazut niciodata in public. Dar am vazut hetero calarindu-se pe banci si schimband saliva in metrou :-& ar trebui sa fie o chestie de bun simt pentru toata lumea

| mODIN a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

"Nu se expun" zici? Parada Pride ce e altceva, decat o expunere? Dar toate cuplurile de genul care sunt in absolut fiecare film si serial posibil?

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru mODIN):

De la Parada Pride pusese cineva care fusese poze pe TPU, erau toti niste oameni imbracati normal care se plimbau cu stegulete. Hai sa nu mai fim hipersensibili, daca am ajuns sa ne ofenseze un curcubeu e grav.

| mODIN a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

"daca am ajuns sa ne ofenseze un curcubeu e grav"

Stii bine ca nu curcubeul in sine e problema, ci ce reprezinta. Daca se plimbau cu steaguri naziste nu cred ca spuneai "daca au ajuns niste liniute sa ne ofenseze, e grav"

Si as avea doua contraargumente:
1. Daca acum s-au comportat decent, dar miscare se ia dupa ce vad oamenii in vest, unde nu exista decenta, de ce ar fi absurd sa te ingrijoreze faptul ca manifestatia asta exista, indiferent ce forma are momentan?
2. Chiar si daca ramane in limita decentei, e in regula, oare, sa promovam in public asa o miscare? Cum ramane cu 'fiecare face ce vrea in dormitor'?

| Lupică27 a răspuns:

Nu e nevoie, nu suntem ca in America...inca.

| FreddieM a răspuns:

Pentru ca discriminarea sexuala, in aceeași măsură ca și alte tipuri cum ar fi discriminarea sociala, etnica sau religioasa, contravin și incalca drepturile și libertatea individului. A fost un motiv de s-a desființat asemenea lege, noroc cu presiunile Europei, altfel tot cu mentalitatea evului mediu rămâneau romanasii. Dar încet, încet vi se mai deschide și vouă puțin mintea. Vremurile inchizitiei și ale comunismului și-au închis porțile pentru totdeauna, nu încercați sa le mai deschideți, ca nu a fost nimic bun acolo.
Cheers

| goguPatent a răspuns:

Pe urmă să luăm și dreptul la vot al femeilor, pe urmă să dam dreptul la educație doar popilor, sa ne deplasam doar cu calul și să scoatem și wc din casa.

Dacă e sa regresam zic sa o facem ca la carte.

| mODIN a răspuns (pentru goguPatent):

Chiar asteptam sa apara si un raspuns de genul laughing

Oare poti sa explici de ce consideri ca e o forma de progres sa permiti casatorii intre oameni de acelasi sex?

| goguPatent a răspuns (pentru mODIN):

Unde am scris eu ceva de căsătorie?
Arată unde.

Însă e o forma de progres sa nu interzici niște drepturi unor minoritati și să îi ameninti cu închisoare pentru preferințele lor sexuale.

| mODIN a răspuns (pentru goguPatent):

Corect, nu ai zis. Imi cer scuze.

| Dragobeta a răspuns:

Adica:
"Relaţiile sexuale între persoane de acelaşi sex
Relaţiile sexuale între persoane de acelaşi sex se pedepsesc cu închisoare de la unu la 5 ani.
Fapta prevăzută în alin. 1, săvîrşită asupra unui minor, asupra unei persoane în imposibilitate de a se apăra, ori de a-şi exprima voinţa, sau prin constrîngere, se pedepseşte cu închisoare de 2 la 7 ani."
Eu sunt de acord. Dar crezi tu ca "eliberatorii" ne vor permite?

| goguPatent a răspuns (pentru Dragobeta):

Poți merge in vreo tara arabă. Acolo nu te va deranja niciun eliberator. Bine, dacă cumva username e pe bune și este femei o să ai nevoie și de acordul unui bărbat să mergi pe strada. Dar hei, nu vei fi controlata de eliberatori. Bine și cel mai important nici nu vei avea dreptul la păreri pe net.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru Dragobeta):

Daca esti de acord cu asta, vezi ca oamenii care intenteaza astfel de legi nu au o parere mai buna nici despre femei, parerile tale nu conteaza.

| goguPatent a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Exista legi pentru homosexuali? Ceva care îi privește doar pe ei? Nu am cunoștință de așa avea. Probabil nu prea știi despre ce vorbești.

| mODIN a răspuns (pentru goguPatent):

Cred ca se referea la tarile arabe, nu la noi

| goguPatent a răspuns (pentru mODIN):

Atunci nu a înțeles ironia

| Dragobeta a răspuns (pentru goguPatent):

Mda. Vad ca sunt de acord doar cei care nu mai au acces la femei. Ori de batranete, ori de murdari si vulgari.
Macar cauta-ti unul ca tine, nu pacali copii.

| Dragobeta a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Daca esti murdar si vulgar, bineinteles ca nu ai acces la femei. Si atunci, vrei baietei. Dar mai bine cauta-ti unul de teapa ta. Vezi ca gogu e mare amator.

| goguPatent a răspuns (pentru Dragobeta):

Nu are absolut niciun sens raspunsul tau, da absolut niciunul, mai ales ca sunt insurat de vreo 15 ani. Hahahahaha.

Deci pana la urma ta muti pe la arabi sa nu mai te frece la cap eliberatorii si sa fii femei libera? Ahhh, stai... hahaha

| Dragobeta a răspuns (pentru goguPatent):

Degeaba esti insurat de 15 ani daca te alegi doar cu mancarea calda, nu si cu patul.

| goguPatent a răspuns (pentru Dragobeta):

Da, ok nu fac sex bla bla. Trecem peste gluma.

Zi cu eliberatorii aia.
Te duci la arabi unde nu sunt eliberatori?
Sau te-am încuiat cu întrebarea asta și acum vrei sa distragi atenția că nu ai răspuns și totuși e foarte bine sa trăiești în lumea civilizată și nu ai pleca sub nicio forma pe aici da pe net vrem sa părem interesanti și scriem cu ghilimele sa vada lumea ca noi suntem inteligeti și nu ne păcălește (dezacord intenționat) pe noi străinii sa ne ***.em in cu..r intre noi.

| mODIN a răspuns (pentru goguPatent):

Nu mi se pare in regula modul asta de gandire. Dragobeta a mentionat ceva de un grup cu idei radicale si tu, ca contraargument, o intrebi de ce nu s-ar duce sa locuiasca cu alt grup radical?

Oare uitam ca a nu te inconjura cu radicali e o optiune? laughing

| goguPatent a răspuns (pentru mODIN):

A menționat ceva de "eliberatori". Despre asta era discuția. Dacă nu te-ai prins nu era cazul sa te bagi.

| mODIN a răspuns (pentru goguPatent):

Si la ce crezi tu ca se refera acel cuvant?

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru Dragobeta):

Asta e cea mai mare prostie. Barbatii refuzati de femei sunt inceli, nu gay. Sexualitatea nu ti-o alegi. Sau tu crezi ca poti deveni maine lesbianca daca vrei? Eu sunt foarte feminist, femeile care sunt impotriva altor minoritati, ele fiind o minoritate, sunt prea proaste pentru planeta asta. Daca esti homofoba, faci parte dintr-o tabara care e in 90% din cazuri si misogina. Iti meriti soarta si un ciorap in gura.

| goguPatent a răspuns (pentru mODIN):

Clasicul rahat cu vestul rau si noi romanii pui de daci inocenti si puternici suntem controlati. rahaturi.

| Scotianca a răspuns:

Sunt de acord cu tine as vota aceasta lege. Observ ca pe acest site multa lume a fost spalata pe creier de ''trendurile bolnave'' din America. Niciodata nu voi fi de acord cu lucruri anormale.

| Catennacio87 a răspuns:

Nu, de ce sa transformam Romania intr-o tara totalitara?

| MeisterSchnitzel explică (pentru Catennacio87):

Menținerea sănătății morale a națiunii nu e o măsură totalitară.

| Catennacio87 a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Sanatatea morala a natiunii noastre e subreda din foarte multe puncte de vedere. Ok, nu iti plac homosexualii, total de acord sa nu iti placa toata lumea dar libertatea ta incalca drepturile lor, chiar nu mai traim pe vremea lui Ceasca unde posibil erau chiar omorati. Lasa-i sa faca dragoste in intimitatea lor atat timp cat nu te deranjeaza personal pentru ca atunci vor fi probleme.

| Catennacio87 a răspuns (pentru Catennacio87):

Daca promoveaza nuditatea in domeniul public, fac s3x in vazul lumii sau fac gesturi perverse provocatoare in public atunci total de acord sa fie pedepsiti dar altfel nu. Nu e moral sa pedepsesti pe cineva doar pentru ca e homosexual.

| mODIN a răspuns (pentru Catennacio87):

Sunt complet de acord cu ultima parte, dar ideea ca ei isi fac treaba doar in privat nu e total corecta. Nu locuiesc in Bucuresti, dar din cate am inteles, de cativa ani are loc parada Pride acolo. Sa nu mai zic de faptul ca sunt difuzate filme si seriale in care genul acesta de relatii sunt normalizate. Deja asta mi se pare ca incalca principiul de "fiecare in treaba lui".

| Catennacio87 a răspuns (pentru mODIN):

Ok, se exagereaza si din partea unora ca ei si se poate da in extremism foarte usor, de acord si cu asta dar in principiu nu ar trebui sa le fie incalcat dreptul la propria intimitate, militez pentru un echilibru in asta big grin nici promovare prea mare dar nici bagati in puscarie si batuti pentru ca noi nu suntem Federatia Rusa.
Locuiesc in Bucuresti si pot sa confirm ca de ceva ani sunt parade de acest tip Pride dar in general paradele lor sunt niste plimbari pe Calea Victoriei cu muzica si ceva steaguri, nu-s vulgari precum cei de afara. Oamenii aia pe care i-am mai vazut emana un aer inocent si au o energie pozitiva. Nu fac parte din comunitatea lor, nu sunt homosexual sau ceva doar ca sunt anti-sistem si nu-mi place discriminarea, libertatea pe care o avem acum a fost scumpa si ii cuprinde si pe acesti oameni big grin.