| anonim_4396 a întrebat:

Nu prea îmi place Crăciunul și Revelionul! Prefer Paștele pentru ca e mai cald și mi se pare ca toate sărbătorile s-au comercializat prea mult și nu înseamnă decât bani dați pe decorațiuni, globulețe, brad și cadouri? Erau sărbătorile altfel acum 20 de ani?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar, cand era mai putin marketing era si atmosfera mai placuta...

| J0B0MAT a răspuns:

Erau mai sărăcăcioase da, când România nu era în UE sau în când era în comunism.Dar oamenii se bucurau la fel, poate doar colindătorii erau mai mulți.

| VoidEternal a răspuns:

Erau diferite dar nimeni nu te oprește să le petreci exact ca atunci. Nu-ti bagă nimeni forțat decorațiuni în plasă.

| iulia0514 a răspuns:

Categoric erau diferite dar și acum e frumos dacă se mai păstrează o parte din traditi