| anonim_4396 a întrebat:

O persoană enigmatică e o persoană introvertită?

4 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu. Poti sa fii si foarte sociabil si-n acelasi timp enigmatic. Depinde cate lucruri spui despre tine, si daca spui adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Enigmatica sau introvertit, societatea tot ca un "sălbatic răzvrătit" te cataloghează.

| ultrapro10 a răspuns:

Nu neaparat. Introvertit se referă la faptul ca ești închis in tine si nu îți place sa socializezi. Enigmatic poate fi cineva care nu vorbește mai deloc despre el însuși.

| anonim_4396 explică (pentru ultrapro10):

"Enigmatic poate fi cineva care nu vorbește mai deloc despre el însuși." - la fel și introvertitul. laughing