NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Printre cei pe care îi cunoaşteţi mai îndeaproape există oameni pe care îi placeţi cu adevărat, în totalitate? Dacă da, câţi?

Răspuns Câştigător
| NyctophobicGhost a răspuns:

Nu pot sa plac pe cineva in totalitate, chiar daca as vrea sa trec peste defectele lor si sa le abandonez undeva, intr-un colt al mintii.Sa pun nisip peste ele.Da chiar, o litiera a defectelor trebuie inventata sub forma de pastila ceva.
Acum stiu si eu ca ce consider defect poate fi pentru altul sau o majoritate, luat drept calitate.
Imi da cu 0.Nu stiu daca iau funda asa, dar eu am incercat.
O zi minunata! happy hai ca la asta merit, parca si eu m-as fundita.
Mi-a placut ce-am zis mai sus de litiera.Adica a fost fain.

65 răspunsuri:
| 0Alexander0 a răspuns:

Deocamdata nu stiu nicio persoana perfect pe placul meu.

| Metalheadforever666 a răspuns:

Nu,poate o sa intalnesc in viitor o asemenea persoana sau o sa-mi schimb perceptia fata de oameni.

| TURB0X a răspuns:

Nu, niciunul.

| VenomMMA a răspuns:

Persoana pe care o iubeam s-a dus anul acesta. In momentul de fata nu este nicio persoana care sa-mi placa, s-o iubesc.

| AinştainIsBack a răspuns:

Printre rude il am in primul rand pe fratele meu, care pot sa zic ca e modelul meu in viata, si apoi si restul familiei. Printre prieteni, da, o fata care mi se pare ca s-a cam prins cum e cu viața.

| Ralf1971 a răspuns:

2 oameni

| Andryez a răspuns:

Da, cam 8 persoane, din familie, pentru ca imi sunt aproape tot timpul cand dau de greu

| andreispeed250 a răspuns:

Nu exista persoane pe care sa le placa cineva in totalitate deoarece fiecare mai are si defectele lui.Dar cand placi o persoana, trebuie sa treci peste ele.

| AlexandraElena12 a răspuns:

Personal nu cred ca exista o persoana perfecta din punctul tau de vedere care sa nu aiba absolut nici un defect sau calitate care sa nu iti placa, e pur si simplu vorbaa de perceptie.Am cateva persoane pe care chiar le plac si le apreciez, dar exista si unele lucruri probabil insipide care ma deranjeaza.Personal nu cred ca exista vreo persoana in care tu sa nu gasesti macar un lucru care iti displace.

| jagbetinte a răspuns:

Cu adevarat da, in totalitate nu. Suntem diferiti, asta ne defineste (ca sa nu ne mintim singuri), insa cred ca poti placea pe cineva cu adevarat, ideea e ca unele perspective trebuiesc tolerate.

| Eufrosin a răspuns:

Doar doi.

| IzvorulDeRahat1 a răspuns:

Nici pe tine insuti nu te poti place in totalitate. Oamenii te pot multumi destul sau nu.
Sau viata in sine n-are cum sa-ti placa in totalitate. Cu toate fapturile din ea.
Mai ales TPU n-are cum sa-ti placa in totalitate...si totusi suntem pe aici.

| Ani68 a răspuns: