| Quiz13 a întrebat:

Procura de insotitor pentru un minor (16 ani) trebuie sa fie numaidecat in original pentru a zbura cu avionul in UE? are ceva daca e trimisa prin fax?

Răspuns Câştigător
| bogdand a răspuns:

Nu sunt acceptate copii de nici un fel. O hartie tiparita prin fax nu este considerata original, ci copie.

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Ai nevoie de original pentru a zbura cu avionul in UE.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Doar original. Am avut si eu problema de genul asta.

| carla2009carla a răspuns:

Da trebuie original, stiu din experienta.

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Ce tare laughing eu abia am venit de la Ambasada Romaniei in Cipru, si exact asta am facut : Procura de imputernicire catre o persoana (tata) care sa vina cu fetita mea aici.
Raspunsul meu este : Trebuie sa se prezinte la Politia de Frontiera cu Procura in original.
Mult succes!

ps-Prieteni dragi...de Craciun imi voi tine printesa mea in brate happyhappy :X:X