| rytutza a întrebat:

Puteti sa_mi dati o solutie rapida de scapa de cosuri? Nu le mai suport si nu stiu ce sa mai fac?!

Răspuns Câştigător
| ingerash_1766 a răspuns:

Exista mai multe metode, de exemplu, in fiecare seara ungete cu tetraciclina, este o crema, e antibacteriana, si antiimflamatorie, deci, cosurile iti vor disparea curand.si eu aveam f multe la pubertate, chiar era ca si un complex, dar pe urma am folosit crema asta si un truc:date in fiecare dimineata cu un cub de gheata pe fata, pana se topeste, si pe urma tamponeaza fata cu un prosop.nu ti le sparge, caci in 3 4 zile vei avea mai multe, si nu te da cu tot felul de creme, ca sunt uleioase, si vei avea un ten mai gras, nu-ti atinge fata cu mainile, si spala-te doar cu apa pe fata, sapunul usuca tenul, prin urmare glandele sebacee vor secreta mai mult sebum, si vei avea mai multe cosuri... aaa, si de la cremele pentru cosuri, te vei alege cu mai multe cosuri, eu am incercat f multe creme, si nici un efect, inca mai rau happy succes

5 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Fa o infuzie de musetel, stai cu fata deasupra, inmoaie tenul, iar apoi aplica o masca de galbenus de ou sau malai amestecat cu sapun, cu miere de albine si faina de porumb, lasa 10 min sa actioneze iar apoi frectioneaza usor, dupa acest procedeu clateste cu apa calduta.
Sau mai poti incerca cu crema ''capricon'' este una pentru arsuri, cosuri si piele sensibila happy

| aimee_1205 a răspuns:

O solutie rapida din pacate nu exista. Trebuie sa ai rabdare. Si eu m-am confruntat cu problema asta, nu stiam cu ce sa ma mai dau, ce sa mai folosesc, eram disperata. Din pacate cativa ani de zile nu am scapat de ele. DAR am scapat! Asa ca trebuie sa ai rabdare. Si nu le mai da atata atentie. Am observat ca de cate ori ma uitam in oglinda si ma ingrozeam de ele, parca apareau mai multe.

| Leea1234 a răspuns:

Cu timpul ai sa scapi! eu am scapat pe la 15 ani.intre timp evita sa pui mana murdara pe fata, spala-te cu un gel exfoliant (iti curata tenul de impuritati)neutrogena wash, eu il folosesc si sunt multumita,,,, si o data pe saptamana fa-ti o infuzie de musetel, pune-o intr-un lighean, pune-ti un prosop pe cap si stai macar 10 minute deasupra aburilor, apoi cu o bucata de pansament sau vata sterge-ti fata, la mine a dat rezultate, sper si la tine sa fie la fel! astea sunt problemele adolescentei!

Răspuns utilizator avertizat