| Mosotti a întrebat:

Sa presupunem ca ati da de un eventual partener potrivit in Rusia Yakutsk Siberia, adica la 10000 Km departare, v-ati duce pana acolo sa va intalniti?
Bine, sa fie pe bune, deci excludem tepe sau prosteala.

Adica nu v-ati duce din cauza ca e prea departe si ca e trambaleala cu escalele si calatoria de 25 ore, dar ati vrea sa va duceti daca era mai usor, sau v-ati duce?

Adica calatoria mai anvoioasa v-ar opri?

Sa tinem cont ca e asa:

1 ora si 20 min pana la Istambul.
Acolo se poate sta si 2-4 ore pana iei alt avion catre moscova, calatoria aia poate dura in jur de 3, 5 ore pana la moscova
La moscova e posib sa stai si 12-13 ore acolo undeva in oras pana iei avionul pana in Yakutsk!

Deci cu toate astea insumezi cam 25 ore.
Deci bani de bilet cam 3500-4000 lei, plus bani de stat undeva 13 ore, sau pe drumuri plimbare 13 ore prin oras.
La unele bilete risti sa fie nev sa schimbi si aeroportul in moscova, ca au cam patru ei, dar sa zicem ca nu alegi asa.

Ca sa nu mai zic ca e posib sa fie self transfer adica sa trebuie sa faci checkin-ul personal la fiecare alt avion. Adica nu te baga ei in aeroport si tu nu ai treaba, si apoi te baga in alt avion.

V-a trecut iubirea? HAHAHAHA! Sau inca iubim?

60 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu m-as duce pentru ca e pierdere financiara si timp pierdut. Daca era fabrica de roboti femeie si luam una cu mine acasa la un pret decent made in Ruskina atunci puteam spune da, si garantie 5 ani desigur, rusii fac calitate pe viata nu e china.

| Mosotti explică (pentru mgtow):

Am inteles, nici eu nu m-as duce, dar voiam sa aflu si alte pareri. Nu m-as duce ca doar nu s-au terminat femeile de pe langa mine, adica asa cum o fi aia misto, asa ar si si in orasul meu din alea, sau hai sa zicem ca daca e un oras mai mic, in altele de langa al meu, dar nu la 10000 Km.

| romeo78 a răspuns:

Ai greșit cu transportul. Mai există o rută. București - Chișinău/Kiev - Moscova și trenul TransSiberian.
Dar, ai mai exclus, fără să vrei și să cunoști, un lucru. Eu, întâmplător, dintr-un documentar am aflat. În Siberia, există orașe "colonii", care aparțin de o mare companie și în care intri doar cu permise speciale. Deci, e bine înainte de plecare să verificați și acest aspect, altfel e posibil ca întâlnirea să devină imposibilă.
În rest, e loc de mai bine, întotdeauna!

| Mosotti explică (pentru romeo78):

Prezentam zborul ca sa se vada ce complicata e calatoria.
Yakutsk nu e colonie. Or fi alte zone.
Cu trenu..pai daca te duci cu trenu mai bine te impusti.

S-au dus francezi, nemti acolo asa in vizita, ca ei au filmat ce vad pe Youtube, dar nu s-au dus pentru cineva.
Cand am vazut ce frig e acolo ma lua si pe mine in pat fiind cand stateam la TV.
Acu ora 16 sambata 23 ianuarie la noi is 13 grade, la aia minus 52, bine acu e la ei ora 23, dar ziua au -45.
E durere, eu as emigra dracu! Din oct incepe cu minus deja acolo.

| romeo78 a răspuns (pentru Mosotti):

Gândește-te că în urmă cu peste 75 de ani în urmă, au existat deportați din România și Republica Moldova în Siberia, iar unii au reușit să supraviețuiască.
Omul se adaptează, oricărei situații.

| Mosotti explică (pentru romeo78):

S-o adapta dar are si asta o limita. Bine, in casa e okey, doar afara e nasol.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și de cine să râdem? De tine, nu prea avem motiv.

| Freya1 a răspuns:

Eu sunt fata deci clar nu m-as riscă eu sa ma duc asa distanță printre străini sa ma vad cu unul pe care l-am cunoscut pe internet.
Aviz fetelor ce au in cap tampeni de genul, nu e bine sa faci asa ceva.Nu e prea bine nici pentru băieți sa riște in halul asta si sa se trezească in pungi de un kg cu "orizontul"deschis.

| Mosotti explică (pentru Freya1):

Nu e bine dar unii fac asa, bine, nu asa ca vorbeste, ci dupa un timp cand isi dau web deci cand relatia atinge un anumit punct.

Pai baietii de ce sa ajunga in pungi de 1 Kg?! Hai fetele sa zic, ca risca sa fie agresate de baieti, dar invers nu prea.

| Freya1 a răspuns (pentru Mosotti):

La băieți e ok sa meargă la o fata cand aceasta este într-un oraș din țară, o cunoaste deja îndeajuns de bine etc.Cum a fost la iubitul meu, ma cunoștea de mica, neamurile lui erau la 100 de km de unde locuiam eu si am mai si vorbit un an înainte pe rețelele de socializare, camera si la telefon.
La mine in oras spre exemplu o treaba de genul a iesit nașpa rau. Unul de prin Brasov sau nu mai stiu ce oras a vorbit cu una de la mine din oraș o perioadă lungă de timp.Toate bune si frumoase pana ea la chemat la ea, el a acceptat, s-au plănuit cum sa faca (ei avea 20 si ceva către 30 De ani) si pe cand a ajuns aia la chemat pe malul râului sa se vada ca e romantic si toate cele.Ba,nu stiu daca aia consuma alcool regulat sau era drogata dar cert e că ok nu era, poate cat a vorbit cu ala, alui i s-a parut in regula sau era si el retardat de nu a văzut.Dar a apărut aia varza si dupa ea la 2 minute si asazisul ei iubit, sau fost iubit si a început balamucul.Ala s-a luat de băiat ca de ce a venit? ca Ce are el cu iubita-sa? asta sa băgat intre ei si cum necum vrând să îi despartă sau cu buna stiinta la impins pe bietu băiat ce întâmplarea a făcut să fie pe malul apei (era facut ca si dig pe margine)si el sa dezechilibrat și a căzut circa 2 metri cred sau mai putin dar a dat cu capul rau de tot.Au sărit oameni sa il scoată, au chemat salvarea ca era spitalul la 1 minut distanță mai exact peste drum si l-au dus repede si a aparut si politia.Aia era desculta, ala devenise recarcitrant cred ca erau sparti si saracu băiat a murit la scurt timp la spital, intrase în comă, au cerut medici sânge și nu mai stiu ce chestii dar degeaba.
Asa ca nu stiu cat de indicat este. Poate vorbesti cu una a cărui bărbat e dus pe dincolo si tu nu sti si apare ala cand iti e lumea mai draga. Poate aia e in cardasie cu ceva tâlhari si plănuiesc chestii de genul sa ii faca pe altii de bani.Mai sunt din astea ce vând organe sau cine sti ce retardati de prin ceva secte si atunci...

| Mosotti explică (pentru Freya1):

Pai mai, cand te duci undeva asa, te pregatesti, iei si tu un spray acolo ascuns la pantaloni, iei ceva ca sa fi sigur ca nu ti-o iei, un electrizor, daca omu e prost, ce sa-i fac.
Si daca barbas-u sau fostul e cu pluta, il aranjam si chem si politia.
Niciodata nu pleci neinarmat mascat in locuri dubioase si necunoscute!
Bine, sa ai dexteritate sa stii sa le folosesti la secunda.

Asa cum niciodata, sa NU pleci cu masina fara sa fi inarmat inauntru, fie spray, electrizor baston, pistol cu gloante de cauciuc ca nu sti ce idiot sare la scandal degeaba si vrea sa-ti sparga si geamul.
Dar astea-s chestii de bun simt, cine nu le aplica, e grav.
Cum te duci tu dupa una in orasul ei, cu mana in fund?! Cand vorba ta, sunt atatia nenorociti si nenorocite.
Mai ales in cazurile astea, sansa sa fie ceva rau e mare.

Niciodata NU te duci in locuri singuratice cu un strain sau straina! Refuzi, zici ca vrei sa te vezi in oras la o terasa, un film, Mall, etc, plimbare pe drum unde e lume, in parc.
Ca romantic e peste tot, si in parc si pe strazi se pupa lumea in draci.
Sau te duci dar sa fi foarte ager in folosirea armei ce o ai la tine in caz de ceva, si de care ceilalti sa nu stie ca o ai.

| Freya1 a răspuns (pentru Mosotti):

Chestia asta imi aminteste de o glumita.
"Ce drăguț a scrijelit acel tanar cu cuțitul numele lor pe scoarța copacului"."Stai un pic, de ce pana mea ai avea un cuțit la tine cand mergi la o întâlnire?" laughing

Eu stiu ce spui dar nah, situatiile sunt ciudate.Mai ales cum e la noi in tara tu daca te aperi esti băgat în pușcărie.Plus ca e riscant, dar nah, poate riscând iti găsești mare iubire ca acum nu trebuie sa fim paranoici.Fratele iubitului meu spre exemplu la tot infricat pe a meu la inceput ca poate cine sti ce pateste, ca cine sti cine ce ii face dar cand a venit la mine eram capabilă să sa iau eu bătaie dar sa il scap pe el.Asa ca daca nu se riscă si nu avea incredere poate azi nu mai eram impreuna si aveam de pierdut ambi.
Cred ca cu putina minte, atenție si judecata putem sa ne alegem persoana potrivita si sa nu patim rahaturi din astea.Bine,dar oricum, tot voi băieții ar fi mai indicat sa mergeți ca poate aveti mai mult noroc sa va apărați sau sa scăpați in caz de ceva big grin.

| Mosotti explică (pentru Freya1):

Ce am zis eu acolo sunt arme legale si permise, nu intri la nici o puscarie daca le folosesti, mai ales spray-ul si electrizorul, ca astea-s baza.
De aia am zis, ca nu trebuie nici riscat, ca nu stii ce iese, trebuie sa fi pregatit.

Insa cazurile negative sunt mult mai putine decat cele okey, deci nu e problema.

| Catrice a răspuns:

De ce nu?
In alea 12 ore poți să și dormi, nu te obliga nimeni sa te plimbi.

| Mosotti explică (pentru Catrice):

Pai da ma dar..alti bani, alta distractie... timp pierdut, etc.

| Catrice a răspuns (pentru Mosotti):

Cam in situația asta sunt eu, doar ca nu e vorba de Siberia. Și dacă aș avea posibilitățile financiare, as merge.

| Mosotti explică (pentru Catrice):

Deci ai merge, aia este, ca si daca era in Siberia te-ai fi dus si acolo. Unde ar fi trebuit sa mergi? Si ce relatie aveti daca nici nu va vedeti fata in fata?!

| Catrice a răspuns (pentru Mosotti):

America. Multe escale, autobuz, drum lung...
Prietenie-iubire.

| Mosotti explică (pentru Catrice):

Da, pe mine ma oboseste sa ma tot plimb in escale de colo colo.

| Celcestietot a răspuns:

Nu, am si fete langa mine si inca mai exista.

| LoveSleep a răspuns:

Nu mi-a trecut iubirea.
As merge 10.000 de km sa ma vad cu o tipa pe care o plac.
Daca am vorbit atat de mult incat sa o plac si sa vreau sa merg sa o vad, inseamna ca merita sa o fac.
Dar nu as vrea sa vorbesc cu o tipa de genul, pentru ca pana la momentul in care am reusi sa fim impreuna, ar trece o gramada de timp incarcat cu o gramada de drame din cauza faptului ca suntem atat de departe.
Dar daca am facut-o deja si daca ne intelegem bine, un drum de 25 de ore e floare la ureche.

O femeie pentru care merita sa faci lucruri de genul nu se calculeaza cu un tabel cu pro si contra, se calculeaza dupa felul in care te simti in preajma ei, dupa conexiunea dintre voi si dupa felul in care vezi viata fara ea. Daca la toate astea e 100%, "mare scofala, e plin de femei" nu prea are sens.

Oamenii care cred ca toate femeile sunt la fel (nu in sensul rau) nu stiu despre ce vorbesc. Am cunoscut ceva tipe si niciuna nu semana cu cealalta. Nu poti sa te gandesti ca o placi pe aia din Rusia, dar e una in Romania care are si fund mai mare, gateste si mai bine si nici nu tipa la tine cand iti lasi sosetele pe covor, pentru ca pur si simplu cu a doua nu ai aceeasi conexiune.

| Mosotti explică (pentru LoveSleep):

Daca te-ai duce, e okey.
Eu am observat ca in linii mari semanam intre noi, am zis in linii mari.
Sa zicem, 10 fete arata binisor, toate daca te plac, te pupa, te imbratiseaza, se poarta frumos, tin la tine, in rest...pasiunile in mare-s cam aceleasi, terasa, plimbari, calatorii, discoteca, din astea.
Diferentele-s in detalii, ca uneia ii plac filmele de cutare gen, alteia alt gen, una e mai ordonata, alta mai ne, dar se echilibreaza pana la urma procentele si o sa fie mediu ordonate toate.

Ce este posibil este ca figura aia a ei sa iti place cel mai mult dintre toate pe care le-ai vazut, asta da! Aici poate fi unicat.
Cand aud pe unele/unii "ce are aia/aia si eu n-am?", mor.
Pai figura, asta are celalalt.

| Frank51 a răspuns:

As merge maxim 100km.

| Mosotti explică (pentru Frank51):

Asa mai merge, desi e mult si asa pentru mine. Cel mai bine e un partener din orasul unde stam, sa ne pitem intalni, sa ne ducem acasa la noi cand vrem, nu asa drumuri si alte prostii.

| Frank51 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu prea conteaza distanta daca ambii partneri vor o relatie. Noi ne referim strict la prima intalnire, inainte sa cunosti persoana propriu-zis, dupa ce se consolideaza relatia distanta e irelevanta.

Prima intalnire este decisiva, adica ori merge ori nu. Deci ar fi aiurea sa faci 500 de km degeaba, pe cand daca deja ai o relatie si stii ca te asteapta persoana iubita la 500 de km mergi la sigur. Evident cu timpul se pot muta intr-un oras si se rezolva si asta.

| Mosotti explică (pentru Frank51):

Pai da, de cazul asta era vorba, cand deja ai o relatie mai lunga pe web si audio. Cine are principiul ca ar merge 500, merge si 10000 fara probleme.

Dar nu prea inteleg rel astea la distanta cand exista n eventuali parteneri in orasul nostru sau cel mult in celelalte imediat invecinate.

| Frank51 a răspuns (pentru Mosotti):

Faza e ca nu exista. Eu prefer o femeie ok la 100 de km, decat una not ok la 2 km. Stii vorba aia, know your worth happy

| Mosotti explică (pentru Frank51):

Bine, eu prefer una ok la 2 Km. Dar normal ca daca doar aia de la 100 Km e ok si nici una alta la 2 km nu, normal ca prefer pe aia de la 100 Km.

Daca stam sa ne gandim asa mari diferente intre oameni nu sunt, f multi arata la fel de atractiv adica au note fizice bune si deci te poate atrage si ala si ala si alalaltu la fel.
La comportament majoritatea se comporta la fel daca te place, toti sunt buni, sufletisti si nu pe interes.
Multi din aia sunt mai destepti, altii mai slabi la minte, aici e o mica diferenta, dar majoritatea-s medii.
Deci...nu vad cu ce ar fi aia de la 100 Km mai buna ca una de la 2 sau 50 Km.

Ca daca cineva nu e deloc atractiv, si aia de la 2, 100 si 10000 Km ori il ignora, ori e pe interes, deci si aici cam toti sunt la fel.

| Nemessys a răspuns:

Nu ma dau in vant sa-mi fac o partenera care nu-i romanca, deci nu.

| Mosotti explică (pentru Nemessys):

Mai bine ca tine, ce sa te mai complici cu alta limba, ca oricum ai f multe partenere si langa tine.

| raMLesS a răspuns:

Eu nu m-as duce nici daca ar avea usa fata in fata cu a mea, d-apai la mama dracu...

| Mosotti explică (pentru raMLesS):

Pai daca e usa in usa de ce nu te-ai duce daca ai place-o? Macar pentru distractie si tot m-as duce.

| raMLesS a răspuns (pentru Mosotti):

Da ea nu poate sa vina?

| Mosotti explică (pentru raMLesS):

Aaa, asta da, ziceam asa ca idee doar, daca v-ati vizita reciproc, adica daca ea vine, te poti duce si tu.

| raMLesS a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ma duc frate mi s-a acrit de pi**a

| Mosotti explică (pentru raMLesS):

Mai bine ca ti s-a acrit, e cel mai bine asa.

| raMLesS a răspuns (pentru Mosotti):

Asa e, femeia e ochiu dracului devil
Dumnezeu fie cu tine fiule.

| Mosotti explică (pentru raMLesS):

In ce sens e ochiul dracului?!

| raMLesS a răspuns (pentru Mosotti):

Femeia e dracu, nu ochiul dracului.

| Mosotti explică (pentru raMLesS):

Corect.

| Apokales a răspuns:

Eu nu m-as duce daca e la 20 de km sau la 300 de metri si ploua afara.

| Mosotti explică (pentru Apokales):

Daca-mi place de aia, 20 Km m-as duce si daca ploua. Dar tu clar ca nu te-ai duce.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Stai, ma, cuminte ca te ploua.

| Mosotti explică (pentru Apokales):

Pai eu is cuminte.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Da, un dus cu pluta cuminte laughing. Stai acasa si las-o pe Mama Rusia in pace.

| Mosotti explică (pentru Apokales):

Da, dus cu plua cu. minte, nu fara minte, haha. Ca dus cu pluta sunt, asta recunosc.
Pai eu nu am treaba, nu m-as duce nici pana la moscova, mai ales ca eu nu am o asa deosebita placere sa calatoresc.
Vroia mama sa mergem la Istambul la 1 ora si 20 min de zbor si nici acolo nu prea am vrut, cel putin inca.

Am zis ca si caz, adica cazul de care a zis colegul cu prietenul lui care si-a luat nevasta din Manila, ca aia a lui era pe interes, e alta treaba.
Ce, s-au terminat barbatii din Manila care are 1, 8 milioane de oameni, s-au terminat si aia din orasele apropiate, trebuia sa ia din Romania de la mama dracu`, ce sa zic.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Unii au boala asta cu "sufletul pereche" si "orice pentru iubire", ma gandeam ca si tu laughing.

| Mosotti explică (pentru Apokales):

Io? Pai eu nu cred in orice pentru iubire, asta am zis-o mereu, am zis ca nu pricep cum e cu indragosteala aia. Mi se pare ca am deschis chiar o intrebare cu asta, sau nu mai stiu, iar daca n-am deschis, o sa deschid sa ma lamureasca si pe mine cineva, de ce casuna in prostie pe un partener si doamne fereste sa se sinucida pentru asta. Cand sunt atatia eventuali parteneri la fel de placuti pe care sa-i placi si sa te placa pana la urma.

Aia cu sufletu pereche mai cred, ca e posib sa dai de cineva cu care te intelegi bine.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Pune-o daca nu ai pus-o. Sa vezi cate teorii idioate o sa iasa laughing.

| Mosotti explică (pentru Apokales):

Nici nu mai stiu daca am pus-o intrebarea, asa ca o sa o pun chiar acum la dragoste si ssex.

| Darkmagic a răspuns:

Eu as merge, distanta nu conteaza. Am un prieten care s-a dus pana la Manila, sa isi ia nevasta. Atunci s-au vazut, atunci au stabilit si nunta, dupa ce vorbisera patru sau cinci luni in online.
Trebuie sa realizezi ca tu gandesti in mentalitatea locuitorilor unor tari mici, si asta va darama pe voi cand se pune problema unui drum de 20.000 de km.
In SUA distantele nu au nicio importanta, poti intreba pe oricine, chiar si femei, care fac singure 3-4 mii de mile, cum te-ai duce tu de la Bucuresti la Timisoara.
Fara stres.

| Mosotti explică (pentru Darkmagic):

Pai exact la cazul asta ma si refer, doar cand relatia e pe bune, nu de interes. Dar cum Romania si Rusia au acelasi niv de trai, s-ar exclude interesul.
Pai de ce s-a dus in Manila? Ca alea sunt doar pe interes, se terminasera femeile de aici?
Alea sigur is pe interes ca se stie. De aia la ele nu e deloc aiurea ca una tanara sa se marite cu unul mai in varsta.
Deci ala...ori o intretine, ori si asta dar trimite si bani la fam ei acolo, ceva e.

Sau...mda..poate sa fie si pe bune, nu stiu ce sa zic. L-ai intrebat cum o duce cu aia?

Mda, stiu ca-s oameni pentru care distanta nu cont, dar e obositor sa schimbi avioanele, sa stai pe acolo ore, sa schimbi si aeroporturile uneori (idiotenie ca asta n-am auzit decat in rusia).
Daca ma urc in avion si dupa 10 ore sunt acolo, e altceva.
Ca cine zici tu acolo nu schimba n avioane si aeroporturi, merg si 5000 km cu camionul sau avionul direct, asta zic pe teritoriul statelor unite.
Plus ca aia cu serf transfer mi se pare mai mare aberatia.

Eu cand am venit de la Frankfurt in noiembrie 1999 am aterizat la Praga, am intrat in aeroport si ne-a dus undeva unde asteptam celalalt avion, nu mi-a dat bagajele, biletul.
Am urcat dupa un timp si gata.
La self transfer ce fac, imi dai biletele, fac check-inul de fiecare data... daca schimbi si aeroporturile imi dai si bagajele si ma duc caine surd la vanatoare cu taxiul la celalalt aeroport, fac iar check-in...o nebunie.
Fa domne cursa directa. Sau okey, aterizeaza sa incarci, si continua zborul, nu ma da jos din avion.

Alta tampenie, nu exista cursa directa Bucuresti moscova, pai ce rost are sa ma duc in Istambul, si abia de acolo la moscova?!
Ca distanta e egala cu cea din buc pana la Fankfurt unde is curse directe, deci ai face 2 ore si jumate.
Asa ca o sa faci 5 ore pana la moscova cu escala cu tot.

| DarthNiger a răspuns:

Doar daca ar merita, asta insemnand sa cunosc destul de bine persoana respectiva atlfel nici nu m-as putea indragosti, in caz contrar nu m-as duce pentru oricine atat de departe, deci doar daca cunosc destul de bine persoana respectiva si daca cred eu ca merita sa fac un astfel de efort.

| Mosotti explică (pentru DarthNiger):

Pai doar in cazul ala, la cazul asta ma refer, altfel nu se punea problema nici la 300 Km.

| Jus7t a răspuns:

În primul rând țin să specific că n-am idee despre călătoria asta, iar de ar trebui să o fac m-aș informa bine.
Totuși, am să îți răspund la întrebare printr-o melodie (câteva versuri, nu e nevoie să fie ascultată toată)care îmi place și de care mi-a adus aminte întrebarea asta.
http://www.youtube.com/watch?v=5sTJf7LvdAQ&t=3m45s

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

V-am intrebat si pe voi intrucat unii pe care i-am intrebat s-ar duce, ca na, cica unde e iubire, se face cam tot, nicaieri nu e prea departe.
Adica exact ce zice in melodia asta, ca ar invarte tot pamantul pentru ce iubeste!

Zau daca inteleg ce e cu iubirea asta...o sa mor si nu o sa inteleg. Adica daca-ti place de cineva, doar nu e unicul de care-ti poate place! Eu zic ca-s n persoane care-ti plac la fel, deci de ce sa casuni pe unul in prostie? Si sa ma mai si arunc de pe pod daca ma paraseste, aoleeeu mor de ras.
Si daca acel cineva pe care am casunat nu ar fi existat?! Casunam pe altcineva, deci se poate sa fie si altii de care sa ne placa.

| Jus7t a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă simți ceva puternic pentru ea nu te mai gândești că "lasă, mai sunt și altele, mă potrivesc cu ele".
Poți să ai relație cu mai multe dar nu pot să ai aceeași relație.
Depinde oricum de multe, dacă de exemplu ai avut vreo 10+ relații și nu ai simțit pentru niciuna ce simți pentru aia din Siberia e ceva diferit față de atunci când prima ta relație e cu o tipa din Siberia și chiar de era din Vaslui tot "the one" o considerai laughing

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

Asta nu pricep eu, pai si daca aia nu ar fi existat, simteai ca lumea pentru alta. Ca daca e cum zici tu ca fara aia nu gasesti ce trebuie, inseamna ca daca aia nu era, tu nu puteai avea o rel f buna cu nici una.