| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre limba si literatura romana? Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca materie de studiu e ok.
Nu imi place ca sunt prea multe de retinut.
Ca noi trebuie sa invatam ca papagalii un comentariu,

| catthshshshs a răspuns:

Invatarea limbii si literaturii romane nu consta in invatarea de comentarii, cum a spus traficanta_e_un_happy_kid'o!
Mie imi place si de asta am si ales sa urmez Facultatea de Litere, specializarea romana-engleza. Sunt viitoare profesoara de limba romana si nu am sa regret niciodata ca am ales acest domeniu.

| alice_2941 a răspuns:

Eu una foarte buna eu sunt cea mai desteapta la romana imi place foarte mul aceasta materie si le prefer pe ambele si gramatica si literatura