| Goddessss a întrebat:

Cluj-Napoca sau Oradea? Unde e un viitor mai ok?
Vreau o părere sincera.
Ma refer la acomodare, studii, oameni, obiective turistice, mâncare, natura etc.
Ce credeți?

6 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Eu in mod sigur as alege Cluj. Oradea nu mi-e simpatic deloc.

| Nemessys a răspuns:

Eu zic ca clujul este mult da muuuuuuult mai curat si mai bun din toate punctede de vedere decat Oradea. Am fost in ambele orase si iti recomand cu mana pe inima clujul.
La studii depinde, dar eu zic ca clujul iti ofera mai multe oportunitati.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pot să mă refer la Cluj-Napoca, pe care îl cunosc din 1969. Se dezcoltă puternic și oportunitățile de angajare sunt multe. Clima este mai blândă ca în Oradea, în perspectiva încălzirii globale.

| syd a răspuns:

­studii - cluj. restul - depinde de ce vrei sa faci cu viata ta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cluj pentru studii și oportunități, doar că se transformă în București, e foarte mult trafic și aiureală sad

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu cum e la Oradea, dar in Cluj e foarte misto, oamenii sunt primitori, orasul e frumos, salariile ajung destul de sus, chiriile sunt scumpe dar se acopera. Inca nu exista rautate acolo, asta e important.