| Ralux a întrebat:

Salut happy cum as putea sa fac niste persoane care se enerveaza repede sa nu mai fie asa? sa fie mai calme, mai potolite?
Have a very nice >day!big grin<
XXX!kisskisskiss

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Citeste carti de psihologie practica de la editura trei si ai sa vezi cum le poti calma. Sa ma apuc sa iti explic e ciudat. Oricum, cel mai important e sa fii tu calma si indiferent cat ar urla ei la tine, tu sa le vorbesti cu mult calm.
Spor!

| happy.....withoutyou a răspuns:

IN PRIMUL RIND nu ii poti"face"pentru caa au fost facuti deja de altcineva!laughingIn al doilea rind dale un exemplu si fii tu calma, zimbeste, raspunde calm si sigura pe tine cind cineva iti vorbeste intimidator! Daca ele nu se pot controla in fata celolalti dale tu sfaturile astea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ne este noua greu sa ne schimbam, deci nu prea cred ca avem mari sanse sa ii schimbam pe ceilalti, dar daca vrei sa incerci urmeaza sfatul lui @SoftCristi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Să le bine dispui. Comunicarea te poate ajuta cel mai mult. Trebuie să știi ce-i deranjează și ce le fac plăcere. Ataci partea cu ce adoră să facă cel mai mult, etc.
Pa, pa.

| lifeForJesus a răspuns:

Sincer, nu prea cred ca ai cum. si totusi ai putea vorbi frumos cu ei... daca vezi ca nu ai cu cine, atunci mai bine las-o balta ca iti manci numai nervi si nu rezolvi nimic! peace!

| danny105 a răspuns:

Instaureaza o regula: cine se enerveaza sau se supara, data viitoare cand iesiti in oras da de baut. Functioneaza 100%, fara efecte secundare.

| friday_2462 a răspuns:

Pai initiativa ar trebui sa vina de la perosana in cauza. ma gandesc...probabil...ar putea face niste exercitii de respiratie inainte de a distruge totul in jur. banuiesc ca ar merge si un ceai de tei, o guma de mestecat sau o mingiuta anti stres.