| BogdanM275 a întrebat:

Salut, în ultima vreme am început să primesc tot felul de mesaje/poze pe whatsapp de la tot felul de persoane necunoscute, întrebarea mea e ce credeți că aș putea să fac?

4 răspunsuri:
| Florin9Florin9 a răspuns:

Să le blochezi dacă te deranjează sau să-ți schimbi numărul și să ai grijă pe viitor cui sau unde lași numărul tău.

| BogdanM275 explică (pentru Florin9Florin9):

Fix asta e ideea, că înafara de 3-5 persoane cunoacute nu am dat la nimeni numărul meu.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru BogdanM275):

Poate e o problemă legată de faptul că a mai avut cineva numărul ăsta înaintea ta, am avut și eu o problemă asemănătoare că mi-am schimbat numărul, am cumpărat unul nou de la Orange cum ar veni, și mă sunau câteodată persoane necunoscute(din alte județe) și ziceau că ăsta e numărul nu știu cui prieten dea lor, nu știu cum învârt cei de la Orange lucrurile cu numerele dar mai apar probleme de genul, la tine ar putea fi ceva asemănător.

| SandraEve a răspuns:

Să îți dai seama de la cine au numărul tău persoanele acelea pentru inceput...