| alexmat9287 a întrebat:

Salut TPU.
Primesc tot felul de mesaje de la numere necunoscute pe whatsapp din strainatate. Nu am dat numarul de telefon nimanui. primesc mesaje din canada, statele unite, si africa. nu le raspund deloc dau block si atat. toate sunt conturi de intreprindere care imi dau mesaj cu "buna" si cam atat. Cineva se afla intr-o situatie similara? cum as putea sa nu mai primesc mesaje de genu? Multumesc

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spam. Block si iti vezi de treaba.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la compania de telefonie pentru a afla ce poti face.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu prea e normal sa pățești așa ceva
Eu in locul tau m-as gândi serios sa schimb numărul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pentru a virusului telefonul și pentru a da țepe! Blochează-le pe toate!

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Am mai primit apeluri de pe numere din Africa sau Asia Centrală, acestea îți pot virusa telefonul din ce am auzit dacă răspunzi (nu știu cât de adevărat o fi), sau o fi vreun prinț nigerian care vrea să îți lase o moștenire dacă îi dai datele de pe card.
Le dai block direct și ai rezolvat.
Probabil au softuri care sună aleatoriu, și tu dacă formezi un număr de 10 cifre ai putea suna pe cineva din întâmplare.