| CMGeorge98 a întrebat:

Salut TPU! Cum as putea sa-mi maresc cercul de prieteni(nu ca as avea multi, 2 la numar si nici aia)? Avand in vedere faptul ca tot ceea ce fac e sa ma duc la munca si sa ma intorc acasa, la 23 de ani mi se pare imposibil sa fac acest lucru, sincer(prieteni).

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Sincer, iesi, incearca in fiecare weekend sa iesi la munte sa cunosti oameni...

| oglindasultanului a răspuns:

Ai grija cum ii alegi, nu te grabii din plictiseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Pentru a cunoaște oameni noi și a lega posibile prietenii, trebuie să iesi cât mai des din casă! Nimeni nu o să-ți bată din senin la geam! Deci, fă-ți o listă cu posibile locuri unde ai putea interacționa cu alți oameni, posibili prieteni.

| CMGeorge98 explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam la niste activitati de voluntariat. Ce crezi despre idee?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CMGeorge98):

Foarte bună! În asemenea circumstanțe poți întâlni doar oameni Ok sau cât de cât ok.
O prietenie se poate lega ușor în astfel de situații, dacă vei știi să profiți de situație și ce să spui! (Cum te prezinți)!

Despre ce tip de voluntariat e vorba?

| CMGeorge98 explică (pentru anonim_4396):

Ecologizare, plantari de puieti, strangerea gunoaielor de pe munte, campie etc (sper sa gasesc un proiect)