| anonim_4396 a întrebat:

De curand mi-am instalat un al doilea hard. Nu e nou. A fost la un alt prieten in PC. Problema e ca dupa ce am instalat windows-ul (XP SP3) rezolutia desktop-ului este la 800x600. Iar daca o dau la 1280x800 (maxim), mi-se inchide ecranul si-mi apare o ferastra in care scrie "Out of range!" si inca niste cifre pe acolo... (55Hz~65Hz.) CE POT FACE SA-MI MEARGA LA REZOLUTIE MAXIMA PENTRU CA ACEL HARD ESTE MULT MAI MARE DECAT PRIMUL (originalul) SI AS VREA TARE MULT SA LUCREZ PE EL DE ACUM IN COLO! Ce pot face?!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza corect driverele pentru placa video si daca e nevoie si pentru monitor. Eventual poti sa downloadezi si sa instalezi programul asta: http://www.ma-config.com/en
Apasa "Start the detection", downloadeaza programelul, instaleaza-l si uita-te apoi in "My drivers". Ce gasesti acolo si ce te lasa sa downloadezi, instaleaza-le.