| Andr3y007 a întrebat:

Hei am si eu o problema
La PC am windows XP si i-am schimbat rezolutia. am dat rezolutia la maxim si nu mergea. acum daca pornesc PC nu imi apare nimic deoarece PC-ul meu nu citeste acea rezolutie, ecranul este complet negru si pe mijloc imi apare un fel de eroare
Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

Resetează calculatorul cînd se incarcă windows, dupa aia selectezi safe mode boot si daca reusesti sa bootezi modifici rezolutia, sau intra pe alt cont al windows fie admin fie guest, asta daca ai meniul unde este ceruta parola de user

| K0sti a răspuns:

Simplu, intra in safe mode si schimba-i rezolutia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Scrie-ne ce eroare da cand intri in windows.

| ElGreco21600 a răspuns:

Wow, eu pateam asta la jocuri, dădeam rezolutia mai mare la joc si nu mai citea placa video rezolutia. Dar la jocuri e usor ca reinstalezi fisierul ala.ini si reglezi de acolo... Dar tu zici aici de rezolutia de la Windows... S-ar putea sa fie nevoie sa reinstalezi sistemul. Dar mai bine asteapta un răspuns de la cineva mai priceput decât mine sau mai bine du-te la un service pc.